جدیرترین اخبار :
  • تهیه "طرح جامع" زمینه‌ساز پیشرفت و آبادانی چابهار است
  • آغاز عملیات اجرایی ۷ پلنت پتروشیمی به دستور رییس جمهور در منطقه آزاد چابهار
  • دوشنبه‌های افتتاح "تدبیر و امید برای جهش تولید" در منطقه آزاد چابهار
  • عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • افتتاح 50 پروژه با ارزش 80 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد از طرح آبرسانی «تیس» چابهار دیدن کرد

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/01/08 | تعداد بازید :234
حمیدرضا مومنی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور در ادامه سفر به منطقه آزاد چابهار از طرح ۸۸ میلیارد تومانی آبرسانی به روستای ۱۰ هزار نفری تیس این شهرستان دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، حمیدرضا مومنی روز یکشنبه به‌همراه عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و معین‌الدین سعیدی نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی از پروژه شبکه توزیع آب روستای تیس دیدن کرد.

معاون فنی و مهندسی منطقه آزاد چابهار در جریان این بازدید گفت: فاز نخست پروژه آبرسانی روستای تیس با اعتباری بالغ بر ۸۸ میلیارد تومان اردیبهشت‌ ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته ابوالقاسم اسدی، احداث مخازن بتنی به ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب، ایستگاه پمپاژ، خطوط انتقال و توزیع آب به طول مجموعا ۷۰ کیلومتر، حفاری‌ها، اجرای شبکه و ترمیم مسیرهای حفاری ازجمله فعالیت‌های این پروژه است.

روستای تیس با چند هزار سال قدمت سال‌ها حتی یک متر شبکه آبرسانی نداشته و بصورت سیار آبرسانی می‌شده است.

همچنین معین‌الدین سعیدی نماینده مردم حوزه چابهار در خانه ملت بر تکمیل هرچه‌سریع‌تر این پروژه تاکید کرد و خواستار سنددار کردن زمین‌های مسکونی اهالی تیس شد.

حمیدرضا مومنی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور امروز یکشنبه وارد منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان شد.

او همچنین از مجموعه توربافی «ماهوربافان بلوچی» با تولید سالانه ۷۰۰ تن انواع تور که بزرگترین تولید کننده این کالا در کشور است دیدن کرد.

بازدید از پروژه‌های زیربنایی و زیرساختی بزرگراهی، صنایع بزرگ فولاد مکُران و پتروشیمی نگین مکُران و شرکت در جلسه شورای اداری و نشست با فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار از جمله مهمترین برنامه های وی در این سفر است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل