جدیرترین اخبار :
  • تهیه "طرح جامع" زمینه‌ساز پیشرفت و آبادانی چابهار است
  • آغاز عملیات اجرایی ۷ پلنت پتروشیمی به دستور رییس جمهور در منطقه آزاد چابهار
  • دوشنبه‌های افتتاح "تدبیر و امید برای جهش تولید" در منطقه آزاد چابهار
  • عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • افتتاح 50 پروژه با ارزش 80 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد

شرکت های دانش بنیان زمینه ساز اشتغالزایی در منطقه آزاد چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 99/10/22 | تعداد بازید :510
طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری در 30 هکتار منطقه آزاد چابهار برای ایجاد شرکت های دانش بنیان با حضور عضو هیات مدیره انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار مصطفی کریمیان اقبال در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری مکران چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به ظرفیت های موجود در دانشگاه بین المللی چابهار برای ایجاد اکوسیستم فناوری و نوآوری بیان کرد: زیست بوم فناوری و نوآوری یکی از ارکان اقتصاد دانش‌بنیان در جوامع توسعه یافته امروزی است و جهش تولید در کشور را با کمک نقش آفرینی عناصر فعال زیست بوم فناوری و نوآوری محقق می شود چراکه زیست بومی با هدف ایجاد اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته است.

کریمیان اقبال ادامه داد: شهرستان چابهار در جنوب استان با توجه به موقعیت های جغرافیایی و دسترسی به دریا و منابع مختلف زیست محیطی و پتانسیل های که در آن وجود دارد، زمینه اجرای طرح های مختلف زیست بوم نوآوری و فناوری را برای ایجاد اشتغال و توسعه از طریق شرکت های دانش بنیان را دارد.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد چابهار قطب اقتصادی کشور است تصریح کرد: در زمینه‌های پژوهش، نوآوری،‌ ایده‌یابی، ایده‌پردازی،‌ تجاری‌سازی ایده‌ها، ایجاد تحول و پیشرفت، کشف و پرورش استعدادها،‌ شبکه‌سازی در کسب‌و‌کار،‌ توسعه فناوری و صادرات و تبادل فناوری به ایفای نقش بپردازد.

عضو هیات مدیره انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری افزود: 30 هکتار از اراضی منطقه آزاد چابهار در محدوده دانشگاه بین المللی چابهار برای ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری اختصاص یافته است و بررسی اولیه برای این طرح انجام شد.

کریمیان اقبال افزود: در جلسات متعددی که با معاونت و مدیران عمرانی سازمان منطقه آزاد چابهار و سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور بررسی وضعیت فعلی زمین ها، وضعیت سرمایه گذاری، اهداف و چشم انداز، مطالعات انجام شده، بررسی طرح های کالبدی، اهداف اقتصادی طرح، ضرورت ایجاد چرا و چگونگی طرح منطقه ویژه فناوری به منظور تبادل تجاری که منجر به انتقال دانش و فناوری شود برگزار و مباحث مطرح شده مورد بررسی قرار گرفتند.

وی گفت: این امکان و ظرفیت در منطقه آزاد چابهار وجود دارد که از طریق شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی کسب و کارهایی ایجاد کرد که صفر تا صد کسب و کار خودشان را در همین منطقه ایجاد کنند.

عضو هیات مدیره انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری خاطرنشان کرد: در سال جاری تلاش می‌کنیم ارتباط منطقی و درستی بین دانش‌بنیان‌ها و کسب‌وکارهای نوپا با بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی ایجاد کنیم تا با این کار به تحقق جهش تولید به کمک نوآوری در صنایع کمک کنیم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل