جدیرترین اخبار :
  • پیام تسلیت مدیرعامل منطقه آزاد چابهار درپی درگذشت اکبر ترکان
  • سازمان منطقه آزاد چابهار از دانش‌آموزان نخبه حمایت می‌کند
  • برنامه‌های روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی چابهار اعلام شد
  • مردم جهان از شنیدن زبان فارسی لذت می‌برند
  • ۶ واحد پتروشیمی با ظرفیت حدود ۸.۵ میلیون تن در چابهار راه‌اندازی می‌شود
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

واردات ۲۵ درصد از نهاده‌های دامی کشور از طریق بندر چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 99/10/10 | تعداد بازید :358
محمدرضا طلایی در بازدید از بندر شهید بهشتی چابهار با بیان اینکه در این بندر اتفاقات خوبی را شاهد هستیم، اظهار داشت: به واسطه ایجاد تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری و با توجه به بازسازی انبارهای نگهداری کالا در منطقه، ظرفیت خوبی در این بندر استراتژیک ایجاد شده که نویدبخش توسعه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از روزنامه رسالت مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور ادامه داد: به واسطه این اقدامات توسعه‌ای و ظرفیت‌های موجود، شرایط برای واردات نهاده‌های دامی از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی فراهم شده است.

یکی از مسائلی که در شرایط فعلی در کشور برای این شرکت اهمیت دارد، سرعت عمل در تخلیه و انتقال بارهای وارداتی به داخل کشور برای صنعت دام و طیور است که روزانه باید این نهاده‌ها را تأمین کنیم.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده، بعد از وقفه‌ای چند ماهه، اولین کشتی شرکت پشتیبانی امور دام در بندر چابهار پهلوگیری کرد و عملیات تخلیه و بارگیری آن انجام شد. بر اساس برنامه‌ریزی و اقدامات انجام شده توسط بنادر و دریانوردی در این بندر، برای ما به عنوان یک مصرف کننده از این ظرفیت، شرایط آسان و ایده‌آلی ایجاد شده است.

برنامه این است که همیشه شاهد پهلوگیری و تخلیه و بارگیری کشتی‌های شرکت پشتیبانی امور دام در بندر چابهار باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: از آنجا که شرکت پشتیبانی امور دام وضعیت تأمین نهاده‌های کشور را تا پایان سال بر عهده گرفته، خریدهای بسیار خوبی را انجام داده که جابه‌جایی این بارها از ابتدای آذرماه با حجم زیادی در کشور شروع شده و با برنامه‌ریزی‌ای که صورت گرفته، بعد از این کشتی‌های بیشتری در بندر چابهار پهلوگیری و تخلیه می‌شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل