جدیرترین اخبار :
  • سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول اداری منصوب شد
  • احتمال امضای توافق تجارت ترجیحی ایران و ازبکستان| چابهار؛ پل ترانزیتی شمال‌جنوب
  • تخصیص ۷۰ میلیارد ریال جهت بهبود بخش سرمایشی بیمارستان امام علی علیه السلام چابهار
  • فرصت طلایی همکاری های مشترک با عمان ریل گذاری شده است
  • مشاور و سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل منصوب شد

پذیرش ۶۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه بین‌المللی چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 99/09/15 | تعداد بازید :1814
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: ۶۰ دانشجوی افغانستانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های آموزش تجارت حقوق بین‌الملل، تکنولوژی آموزشی آمایش سرزمین، عمران گرایش ساخت و سازه، معماری، رایانه، آموزش ابتدایی و بازرگانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا ناصر آبروش اظهار داشت: با دستورالعمل‌هایی که برای جذب دانشجویان غیر ایرانی ابلاغ‌شده بود، مذاکراتی برای پذیرش دانشجویان غیر ایرانی انجام شد که در اولین دوره پذیرش تعداد ۶۰ دانشجو جذب دانشگاه بین‌المللی چابهار شدند.

وی ادامه داد: از بین تعداد دانشجویان جذب‌شده کشور افغانستان ۴۲ نفر مرد و هشت نفر زن هستند که این نشان‌دهنده توجه کشورهای همسایه به ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه بین‌المللی چابهار است.

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: حضور دانشجویان غیر ایرانی در چابهار باعث نقش‌آفرینی توسعه اقتصادی این شهرستان و حتی استان سیستان‌وبلوچستان خواهد شد.

وی بیان کرد: در توسعه اقتصادی و گردشگری یک جامعه، رونق اقتصادی علمی و گردشگری علمی اهمیت بالایی دارد و نقش بسزایی در رونق اقتصادی ایفا می‌کند بنابراین حضور دانشجویان غیر ایرانی و تحصیل آنان در منطقه آزاد چابهار علاوه‌بر ارزآوری سبب رونق کسب‌وکار در منطقه خواهد شد.

آبروش اظهار داشت: برنامه ما این است که در آینده این دانشجویان نمایندگان جهانی برای معرفی ظرفیت‌های علمی، گردشگری و اقتصادی استان سیستان‌وبلوچستان در کشور خودشان باشند و این زنجیره سبب حضور سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به فراگیر شدن ویروس منحوس کرونا و تحت تأثیر قرار گرفتن وضعیت اقتصادی جامعه، دانشگاه بین‌المللی چابهار همانند سایر مراکز آموزشی کشور در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس فعالیت‌های آموزشی خود را با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی و شهرستانی مبارزه با کرونا محدود کرده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل