جدیرترین اخبار :
  • برگزاری آزمون جامع گردشگری در دانشگاه بین‌المللی چابهار
  • عمان به موافقتنامه چابهار افزوده می‌شود
  • شرکت دانش‌بنیان تولید سیمان و قطعات بتنی در دانشگاه بین‌المللی چابهار آغاز به‌کار کرد
  • چابهار، آسان‌ترین مسیر حمل کالا برای قزاقستان است
  • حضور داور بین المللی کریکت منطقه آزاد چابهار در کلاسهای ارتقای مربیگری در دبی

پذیرش ۶۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه بین‌المللی چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 99/09/15 | تعداد بازید :1199
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: ۶۰ دانشجوی افغانستانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های آموزش تجارت حقوق بین‌الملل، تکنولوژی آموزشی آمایش سرزمین، عمران گرایش ساخت و سازه، معماری، رایانه، آموزش ابتدایی و بازرگانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا ناصر آبروش اظهار داشت: با دستورالعمل‌هایی که برای جذب دانشجویان غیر ایرانی ابلاغ‌شده بود، مذاکراتی برای پذیرش دانشجویان غیر ایرانی انجام شد که در اولین دوره پذیرش تعداد ۶۰ دانشجو جذب دانشگاه بین‌المللی چابهار شدند.

وی ادامه داد: از بین تعداد دانشجویان جذب‌شده کشور افغانستان ۴۲ نفر مرد و هشت نفر زن هستند که این نشان‌دهنده توجه کشورهای همسایه به ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه بین‌المللی چابهار است.

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار گفت: حضور دانشجویان غیر ایرانی در چابهار باعث نقش‌آفرینی توسعه اقتصادی این شهرستان و حتی استان سیستان‌وبلوچستان خواهد شد.

وی بیان کرد: در توسعه اقتصادی و گردشگری یک جامعه، رونق اقتصادی علمی و گردشگری علمی اهمیت بالایی دارد و نقش بسزایی در رونق اقتصادی ایفا می‌کند بنابراین حضور دانشجویان غیر ایرانی و تحصیل آنان در منطقه آزاد چابهار علاوه‌بر ارزآوری سبب رونق کسب‌وکار در منطقه خواهد شد.

آبروش اظهار داشت: برنامه ما این است که در آینده این دانشجویان نمایندگان جهانی برای معرفی ظرفیت‌های علمی، گردشگری و اقتصادی استان سیستان‌وبلوچستان در کشور خودشان باشند و این زنجیره سبب حضور سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به فراگیر شدن ویروس منحوس کرونا و تحت تأثیر قرار گرفتن وضعیت اقتصادی جامعه، دانشگاه بین‌المللی چابهار همانند سایر مراکز آموزشی کشور در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس فعالیت‌های آموزشی خود را با رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی و شهرستانی مبارزه با کرونا محدود کرده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل