جدیرترین اخبار :
  • برگزاری دوره ی آموزشی مدیریت بحران
  • بازدید حمیرا ریگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از محل آزمون ورودی دبیرستان دانا و توانا
  • شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد چابهار برگزار شد
  • دیدار فرماندار و رئیس شورای شهرستان زرآباد، پايتخت موز ایران
  • طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند

سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری در زمینه گردشگری در منطقه آزاد چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 95/12/14 | تعداد بازید :5871
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان در حاشیه نشست مشترک با رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری– صنعتی چابهار از سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری توسط یکی از سرمایه گذاران ایرانی مقیم کشور امارات متحده عربی خبرداد و افزود: این سرمایه گذار در زمینه راه اندازی مجتمع گردشگری، اقامتی و تفریحی در منطقه آزاد چابهار سرمایه گذاری می کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری– صنعتی چابهار کامبیز مشتاق گوهری با اعلام مطلب بالا اضافه کرد: در نشستی که با سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور داشتیم، ایشان پس از بررسی ظرفیت ها و توانمندی های منطقه، علاقه مند به راه اندازی یک مجتمع گردشگری، اقامتی و تفریحی با محوریت دریا بود که اکنون در حال امکان سنجی پروژه یاد شده می باشد.

وی با اشاره به اینکه این اداره کل پشتیبانی و حمایت خود نسبت به سرمایه گذاری در این نقطه از استان را اعلام می کند اظهار داشت: وی پس از بررسی نقاط مختلف در شهرهای چابهار و کنارک علاقه مند به استفاده از ظرفیت منطقه آزاد چابهار در سواحل روستای تاریخی تیس می باشد که به زودی با ثبت شرکت و استقرار در این منطقه کار خود را آغاز خواهد کرد.

ایشان بیان کرد: با اعتباری پیش بینی شده می توانیم شاهد راه اندازی یک مجموعه متفاوت در منطقه آزاد چابهار باشیم و ما در این راستا به دنبال این گونه سرمایه گذاری های اینچنینی با منبع خارجی جهت کمک به سرمایه گذاری دولتی  و بخش خصوصی داخل کشور هستیم.

مشتاق گوهری خاطر نشان ساخت: این سرمایه گذار ارتباط خوبی با سرمایه گذاران کشورهای امارات متحده عربی و عمان دارد و به واسطه ارتباطات خود به لحاظ فرهنگی و جمعیتی و نیز نقش گردشگری چابهار در سپهر ملی با امکان سنجی انجام شده می تواند نقش به سزایی در رشد و توسعه صنعت گردشگری منطقه را رقم زند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل