جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
به میزبانی دانشگاه بین‌المللی چابهار انجام شد؛

نشست هم‌اندیشی توانمندسازی نیروی‌های بومی موردنیاز صنایع سواحل مکران

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 99/05/11 | تعداد بازید :1107
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار در نشست هم‌اندیشی توانمندسازی نیروی‌های بومی موردنیاز صنایع سواحل مکران گفت: دانشگاه در مسیر توانمندسازی این نیروها گام‌های اساسی برداشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار ناصر آبروش افزود: اهمیت برگزاری این هم‌اندیشی در راستای بررسی چالش‌ها و برون‌رفت از وضعیت کنونی برای جذب نیروی توانمند برای صنایع سنگین و سبک بندر چابهار می‌باشد.

آبروش در ادامه به چالش‌های مراکز آموزش عالی پرداخت و اظهار داشت: در گام نخست نیازهای آموزشی صنایع می‌بایست طرح موضوع و سپس برنامه‌ها برای پیاده‌سازی تدوین شود.

وی افزود: برای تعریف دوره‌های کوتاه‌مدت، دانشگاه‌ها می‌توانند به‌راحتی نیازهای موردنیاز صنایع را برطرف نمایند.

ایشان بیان کرد: برای دوره‌های منجر به مدارک تحصیلی آکادمیک و بلندمدت بین ۲ تا ۴ سال نیاز به برنامه‌ریزی مناسب با داشتن چشم‌انداز در بلندمدت می‌باشد.

وی گفت: دانشگاه‌ها به لحاظ جذب اعضای هیئت‌علمی و تعریف دوره‌های بلندمدت با چالش‌های اساسی روبه‌رو هستند و در بلندمدت ممکن است متضرر شوند.

سرپرست دانشگاه خاطرنشان ساخت: شرکت‌های بخش خصوصی به دلیل بحران‌های اقتصادی پیش رو و نوسانات ارزی و تأمین به‌موقع منابع مالی در پروژه‌ها نمی‌توانند به‌درستی نیازها و تعهدشان را محقق نمایند.

وی تصریح کرد: همه مسئولین می‌بایست در رفع موانع صنایع رسیدگی و صنایع نیز هرچه سریع‌تر نیازهای مورد انتظار را با برنامه‌های بلندمدت دانشگاه‌ها اعلام تا اهداف برابر تأکیدات مقام معظم رهبری به‌صورت واقعی تحقق پیدا کند.

شایان‌ذکر است این نشست به میزبانی دانشگاه بین‌المللی چابهار، همکاری دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران و دانشگاه علم و صنعت با حضور فعالین اقتصادی بخش خصوصی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و فعالین اجتماعی برگزار شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل