جدیرترین اخبار :
  • برپایی آموزش های اشتغال محور در ندامتگاه چابهار
  • شماره پانزدهم هفته نامه چابهار تایمز
  • دستورات ویژه رئیس جمهور برای ساماندهی حاشیه نشینی چابهار
  • فصل‌الخطاب مناطق آزاد، قانون است
  • مناطق آزاد موتور محرکه اقتصادی کشور هستند

شتاب ساماندهی و توسعه روستای تیس چابهار با همت دولت

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 99/04/08 | تعداد بازید :3549
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: شتاب در ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های روستای تیس با همت دولت و تلاش‌های مسوولان به ویژه بنیادمسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی روزشنبه در نشست ساماندهی روستای تیس با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برگزاری این نشست آغازی بر شتاب بخشیدن به طرح توسعه روستای تیس است.

وی افزود: مرحله دوم عملیات اجرایی آبرسانی روستای تاریخی تیس نیز از نیمه دوم تیرماه جاری آغاز می‌شود.

رییس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: به منظور توسعه صنعت توریسم، ضوابط گردشگری تاریخی برای الگوی معماری بنای روستای تیس تهیه خواهد شد.

وی بیان کرد: تسریع در اجرای پروژه های روستای تیس از جمله آبرسانی، خدمات فنی و مهندسی، انجام روند صدور سند مالکیت، مرمت وبازسازی آثارتاریخی مورد تاکید است و امیدواریم بعد از سالها شاهد ساماندهی این روستای تاریخی باشیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: قانون افزایش محدوده منطقه آزاد چابهار ابلاغ شده و برای همین منظور امکان سنجی در زمینه توسعه همکاری با بنیاد مسکن استان در پروژه‌های ٣٢ روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیستان‌وبلوچستان نیز باتشریح اقدامات بنیاد درجنوب بلوچستان ونگاه ویژه بنیاد در بازسازی و ساخت خانه‌های روستایی که براثر سیل سال گذشته رخ داده بود گفت: بنیاد مسکن آمادگی کامل دارد تا با تعامل و هماهنگی منطقه آزادچابهار در اجرای پروژه ها در روستاهای منطقه فعالیت کند.

سیدخلیل منبتی افزود: مشارکت دادن مردم در اجرای پروژه‌ها برای بنیاد مسکن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امروزه مردم بخاطر اعتماد به بنیاد مشارکت حداکثری دارند و خودشان برای اجرای عملیات در روستاها پیشقدم هستند.

وی گفت:  بابرنامه ریزی انجام شده در راستای حفظ وصیانت از اراضی و با حضور گشت اراضی بنیاد امروز هیچ گونه ساخت وساز غیرمتعارف وغیرفنی درروستای تیس وجود ندارد.

به گزارش ایرنا مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی همچنین از روند اجرا پروژه ها در روستای تیس بازدید و با مردم و معتمدان این روستا دیدار و گفت وگو کرد.

تیس تنها روستای محدوده منطقه آزاد چابهار در ۱۰ کیلومتری مرکز شهر چابهار قرار  دارد.

چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل