جدیرترین اخبار :
  • کمک‌های اهدایی منطقه آزاد چابهار میان هفت مرکز درمانی بلوچستان تقسیم شد
  • راه‌اندازی سامانه آموزش الکترونیک دانشگاه بین‌المللی چابهار
  • رصد چهار فصل در چابهار
  • عملکرد منطقه آزاد چابهار در سالی که گذشت؛ از افزایش محدوده تا انقلاب در زیر ساخت‌ها
  • بازگشت آرامش به زندگی ۹۰ خانوار آسیب دیده از سیل روستای تیس چابهار
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد؛

چابهار نقطه تلاقی دو سند توسعه‌ای سواحل مکران و محور شرق

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/09/19 | تعداد بازید :1155
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: دو سند توسعه سواحل مکران و سند توسعه محور شرق، در چابهار تلاقی می‌کنند و به دلیل همین پشتیبانی قوی در چند سال گذشته اتفاقات خوبی در چابهار رقم خورده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار «عبدالرحیم کردی» که در برنامه تلویزیونی «باهمستان» شبکه جهانی جام‌جم با هم‌وطنان خارج از کشور سخن می‌گفت، افزود: نقطه آغاز توسعه سواحل مکران و محور شرق افتتاح بندر شهید بهشتی در هفته گذشته توسط دکتر روحانی و افزایش ظرفیت این بندر از ۲.۵ میلیون تن به ۸.۵ میلیون تن بود.

وی اضافه کرد: منطقه آزاد چابهار پس‌کرانه عملیاتی بندر شهید بهشتی و نویدبخش رونق در حوزه اقتصاد، تولید، تجارت و ترانزیت خواهد بود.

کردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه چابهار دروازه ورود به ایران است و می‌تواند دو کانون جمعیتی در آسیا را به هم متصل کند، گفت: این بندر نزدیک‌ترین و سریع‌ترین مسیری است که می‌تواند کشورهای افغانستان و آسیای میانه را به آب‌های آزاد متصل کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: چابهار همان‌طور که از اسمش پیداست دارای چهارفصل بهاری با جذابیت‌های خاص طبیعی و منحصربه‌فرد گردشگری است که هم‌وطنان ایرانی و گردشگران خارجی با ورود به تنها بندر اقیانوسی ایران می‌توانند از تماشای آن لذت ببرند.

وی ادامه داد: جنگل‌های حراء، خلیج گواتر، ساحل زیبای درک و تنگ با تلاقی کویر و دریا، ساحل صخره‌ای، گِل‌فشان، و ... جزء جاذبه‌های طبیعی منطقه هستند که هر گردشگری با دیدن آن مجذوب چابهار خواهند شد.

کردی خاطرنشان ساخت: در این فصل از سال که هوای معتدل و خنکی دارد گردشگران زیادی در چابهار حضور دارند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل