جدیرترین اخبار :
  • اخذ مجوز جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه بین‌المللی چابهار
  • ایجاد منطقه آزاد گردشگری در سواحل مکران/ عملیات ساخت شهر فرودگاهی چابهار آغاز شد
  • شعار روز جهانی جهانگردی امسال جهانگردی و توسعه روستایی اعلام شد
  • منطقه آزاد چابهار در هفته ای که گذشت
  • ساخت فرودگاه چابهار خواست اصلی مردم سواحل مکران است
رییس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر رهبر معظم انقلاب بیان کرد؛

استفاده از ظرفیت‌های بندر چابهار یکی از آرمان‌های رهبر انقلاب

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/09/02 | تعداد بازید :1867
رییس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر رهبر معظم انقلاب در جلسه شورای اداری شهرستان چابهار بیان کرد: استفاده از ظرفیت های بندر چابهار یکی از آرمان های رهبر انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایسنا، کمال خرازی افزود: آن چه که در این جلسه گفته شد طبیعتاً بر اطلاعات من افزود و مسلماً باید تلاش بیشتری کرد تا نواقص بر طرف شود و قطعا آن چه امروز انجام گرفته است نسبت به آن چه که قبل از انقلاب انجام گرفته ، توسعه ای رو به افزون و بیشتری بوده است ، ولی در حد این خطه نیست ، این خطه ظرفیت های عظیمی دارد که می تواند موجب سربلندی کشور و ملت عزیز ما باشد .

وی اظهار کرد: این که مقام معظم رهبری با عنایت خاص نسبت به این خطه صحبت کردند و آرمان ایشان این است که از ظرفیت های عظیم این منطقه استفاده شود باید خرسند بود و مسلما وظیفه دولت ها است که بر اساس برنامه ریزی های ایشان این ظرفیت ها را استحصال کنند.

خرازی تصریح کرد: یکی از ظرفیت هایی که علاوه بر ظرفیت هایی که مدیران این خطه گفته اند، ظرفیت مردم بسیار خوب این منطقه است که اهل سنت و اهل تشیع در صلح و صفا هم زیست هم هستند و با روحانیت اهل تسنن و اهل تشیع به عنوان راهنما هماهنگ می باشند.

رییس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: مجموعه این ظرفیت ها واقعاً ظرفیت های بزرگ ملی ما است و طبیعتاً باید در جهت رفع نیازهای این منطقه تلاش بیشتری را انجام دهیم و توسعه ملی قطعا باید با توسعه محلی هماهنگ باشد ، توسعه ملی باعث توسعه محلی خواهد شد و آن چه که مهم است هماهنگی این دو حیطه است که پای به پای هم توسعه پیدا کنند تا مردم محلی از آن برخوردار و در سطح ملی موجبات اقتدار کشور فراهم شود.

وی ادامه داد: لذا نباید یک نکته را فراموش کرد و آن توسعه فکری است که باید تلاش بیشتری کرد که مردم بسیار خوب این منطقه توسعه فکری بیشتری پیدا کنند تا خودشان بتوانند تلاش بیشتر را در زندگی شان داشته باشند.

وی گفت: نباید همواره توقع داشت که از بیرون این توسعه شکل بگیرد هر چند وظیفه دولت ها است که زیر ساخت ها را فراهم کنند ، ولی خود مردم باید در کار و فعالیت تلاش بیشتری داشته باشند تا شرایط بهتری را رقم بزنند.

خرازی افزود: امیدواریم ریاست محترم جمهوری هر چه زودتر دیداری از این خطه داشته باشند تا از نزدیک خود ایشان در جریان مسائل منطقه قرار بگیرند تا شاهد توسعه جدی تر و سریع تر این خطه باشیم.

وی بیان کرد: علت سفر من به چابهار بعد بین المللی مسائل توسعه ای این منطقه که با شورای راهبردی خارجی ارتباط داشت بود و خواستیم از نزدیک در جریان نیازهای منطقه، ناهماهنگی ها، مشکلات و چالش ها قرار بگیریم تا بتوانیم راهبردی را تهیه و خدمت مقام معظم رهبری ارسال کنیم تا ایشان دستورات لازم را صادر کنند.

رییس شورای راهبردی روابط خارجی دفتر رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: سفر رییس جمهور به این منطقه می تواند در حیطه رفع مشکلات خیلی موثر باشد و قطعا کارهایی که قرار است انجام بگیرد با هماهنگی بیشتر بین دستگاههای مختلف در جهت توسعه ملی و محلی تسریع خواهد شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل