جدیرترین اخبار :
  • تفاهم نامه تامین ریل ملی راه آهن چابهار- زاهدان با حضور دو وزیر امضا شد
  • منطقه آزاد چابهار در هفته ای که گذشت
  • نگرش ویژه سازمان منطقه آزاد چابهار به رونق گردشگری شهری
  • استاندار سیستان و بلوچستان بر افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد تاکید کرد
  • سازمان منطقه آزاد چابهار خدمات غیر حاکمیتی خود را برون‌سپاری می‌کند
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار:

چابهار نقطه اتصال 2 کانون جمعیتی حاشیه اقیانوس هند و آسیای میانه است

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/09/01 | تعداد بازید :1483
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: چابهار نقطه اتصال 2 کانون جمعیتی کشورهای حاشیه اقیانوس هند و آسیای میانه و افغانستان با پوشش دهی بیش از 2 میلیارد نفر است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا عبدالرحیم کردی سه شنبه شب در نشست با رئیس و اعضای شورای راهبردی روابط خارجی در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: چابهار یکی از بهترین نقاط ایران برای توسعه روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی با کشورهای همجوار است و می تواند موجب توسعه محور شرق شود.
وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار اقدامات خوبی برای اشتغال و تولید انجام داده است به طوری که سال گذشته 197 قرارداد تولیدی داشته ایم.
وی گفت: منطقه آزاد چابهار در زمینی به مساحت 14 هزار هکتار و 9 پیکره که در بیش از 23 سال گذشته نقش مهمی در توسعه سیستان و بلوچستان داشته است از این پس نیز می تواند نقش ملی و بین المللی برای توسعه کشور ایفا کند.
وی ادامه داد: چابهار تنها گزینه اتصال افغانستان به آب های اقیانوسی و آزاد است و می تواند کالاهای آن کشور را به دنیا صادر کند و در واردات کالاهای افغانستان نقش داشته باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این بندر با 135 کیلومتر مرز خاکی و 115 کیلومتر مرز دریایی، ظرفیت خوبی برای تجارت، ترانزیت، گردشگری و کشاورزی دارد.
وی تصریح کرد: چابهار 100 هزار متر مکعب آب نیاز دارد که باید برنامه ریزی لازم برای تامین این آب از طریق اقیانوس انجام شود.
وی راه اندازی خط منظم کشتیرانی را خواستار شد و افزود: هم اینک به دلیل نبود خط مستقیم کشتیرانی حمل و نقل توسعه چندانی نداشته است.
به گزارش ایرنا کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و هیات همراه امروز /سه شنبه/ وارد فرودگاه کنارک شدند و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل منطقه آزاد و فرماندار چابهار قرار گرفتند.
این هیات در سفری سه روزه علاوه بر بازدید از ظرفیت های تجاری، اقتصادی، ترانزیتی، گردشگری و صنعتی چابهار در نشست هایی با مسئولان و فعالان اقتصادی مسائل و مشکلات پیش رو را مورد رسیدگی قرار می دهند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل