جدیرترین اخبار :
  • آزمون جامع دوره‌های گردشگری جمعه در چابهار برگزار می‌شود
  • دبیرستان دانا و توانا حائز سه رتبه برتر کنکور ۱۴۰۰ در چابهار شد
  • میراث منطقه آزاد چابهار برای ورزشکاران
  • آزمون نظام مهندسی در دانشگاه بین‌المللی چابهار برگزار می‌شود
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد

راه‌اندازی اولین مرکز توسعه تخصصی پوشاک و مصنوعات چرمی در روستا تیس چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/08/25 | تعداد بازید :1876
کارگاه پوشاک و مصنوعات چرمی اولین قدم جهت تحقق برنامه مشترک بانک رسالت و منطقه آزاد چابهار جهت ایجاد هسته کارآفرینی اجتماعی در تیس و توسعه کسب‌وکارهای خرد و خانگی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: برابر توافق صورت گرفته سازمان با بانک رسالت و همچنین فراهم بودن بستر لازم، اولین هسته و کانون کارآفرینی اجتماعی در روستای تیس چابهار راه‌اندازی می‌شود.

کردی افزود: مبنای این مرکز تخصصی، پوشاک و مصنوعات چرمی خواهد بود و سایر کارها را نیز توسعه‌خواهیم داد.

وی تأکید کرد: یکی از رسالت‌ها و راهبردهای اصلی سازمان منطقه آزاد چابهار جلب مشارکت‌ها محلی و مهارت‌آموزی و ارتقای کیفیت زندگی مردم محلی با توجه به اقدامات توسعه‌ای و صنعتی است.

عبدالرحیم کردی خاطرنشان کرد: خوشبختانه بانک رسالت در قالب طرح شبکه کارآفرینی اجتماعی تجربه‌های موفقی را در کشور ارائه کرده است و نمونه‌هایی را در شهرها و استان‌های مختلف کشور در حال اجرا دارند به دلیل این تجربه دعوت کردیم از بستر و فضایی که در روستای تیس منطقه آزاد چابهار به دلیل شرایط و مقررات و قوانین و حاکمیتی این منطقه وجود دارد به‌صورت پایلوت اولین شبکه یا مدل کسب خورد و کار خانگی را طرح‌ریزی بکنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: برنامه سازمان این است با استقرار و نهادینه کردن این مدل در روستای تیس به‌عنوان پایلوت آن را به همه روستاهای اطراف توسعه دهیم.

وی افزود: آنچه را که در سیاست اقتصاد مقاومتی مدنظراست توسعه اشتغال روستایی و بازگشت مردم به روستاهاست که امیدواریم از این رهگذر به هدفمان دست پیدا کنیم.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت کشور گفت: در راستای توسعه محلی و منطقه‌ای بتوانیم نسبت به ایجاد کانون‌های کار و زندگی که هدفشان توسعه کسب‌وکارهای خورد و خانگی هستند فعال بشویم.

"محمدحسین حسین زاده" افزود: با سازمان منطقه آزاد چابهار توافق کردیم به‌عنوان اولین کانون، مرکز پوشاک و مصنوعات چرمی با پشتیبانی و همکاری همه‌جانبه سازمان در روستای تیس این کانون دریکی دو ماه آینده با صورت منسجم راه‌اندازی می‌شود.

شایان‌ذکر است مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت کشور در سفر یک‌روزه خود به منطقه آزاد چابهار ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این منطقه، خانه توسعه روستای تیس را افتتاح و در نشستی با مدیرعامل سازمان و فعالان اقتصادی منطقه مسائل مختلف کاری را موردبحث و بررسی قرارداد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل