جدیرترین اخبار :
  • تهیه "طرح جامع" زمینه‌ساز پیشرفت و آبادانی چابهار است
  • آغاز عملیات اجرایی ۷ پلنت پتروشیمی به دستور رییس جمهور در منطقه آزاد چابهار
  • دوشنبه‌های افتتاح "تدبیر و امید برای جهش تولید" در منطقه آزاد چابهار
  • عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • افتتاح 50 پروژه با ارزش 80 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد
برای نخستین بار در کشور در منطقه آزاد چابهار صورت می‌گیرد؛

به وزن رسانی 5000 قطعه بچه ماهی در قفس در دریا

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/08/02 | تعداد بازید :1855
معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: برای نخستین بار یک شرکت خصوصی با سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و آبزی‌پروری با نوآوری و بهره‌گیری از علم نوین موفق به وزن رسانی 5000 قطعه بچه ماهی در قفس در دریا شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "سعید عیسی زاده" در ادامه بیان کرد: قفس‌های به وزن رسانی بچه ماهی از وزن 5 گرم تا 25 گرم در محیط دریا در خلیج چابهار و اسکله صیادی تیس در محدوده منطقه آزاد چابهار مستقرشده‌اند.
وی افزود: این‌گونه به وزن رسانی بچه ماهی معمولاً در خشکی و تأسیسات خاص صورت می‌گیرد ولی شرکت آبزی گستران ساحل مکران (آگسام) با همکاری و توصیه شرکت مهندس مشاور فرانسوی برای نخستین بار در ایران اقدام به وزن رسانی در دریا نموده است.
عیسی زاده اضافه کرد: نخستین بارگذاری آزمایشی با 5000 قطعه نتایج خوبی داشته و این تجربه آزمایشی هنوز ادامه دارد و در گام بعدی بارگذاری 200 هزار قطعه بچه ماهی دردی ماه سال جاری عملی خواهد شد.
معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان ساخت: ظرفیت فعلی این قفس‌ها 240 هزار قطعه بچه ماهی برای حدود 150 تن تولید ماهی پرواری است.
شایان‌ذکر است با توجه به مطالعات آمایش سرزمینی و بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته، به‌منظور استفاده حداکثر و بهینه از پتانسیل‌های شیلاتی منطقه آزاد چابهار در راستای آمایش سرزمینی، پارک شیلاتی سازمان متشکل از سه شهرک صنعتی شامل شهرک آبزی‌پروری، شهرک عمل‌آوری محصولات دریایی و منطقه صید و صیادی هست.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل