جدیرترین اخبار :
  • کمک‌های اهدایی منطقه آزاد چابهار میان هفت مرکز درمانی بلوچستان تقسیم شد
  • راه‌اندازی سامانه آموزش الکترونیک دانشگاه بین‌المللی چابهار
  • رصد چهار فصل در چابهار
  • عملکرد منطقه آزاد چابهار در سالی که گذشت؛ از افزایش محدوده تا انقلاب در زیر ساخت‌ها
  • بازگشت آرامش به زندگی ۹۰ خانوار آسیب دیده از سیل روستای تیس چابهار

عملیات اجرایی بیمارستان 540 تختخوابی چابهار بزودی آغاز می شود

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/03/05 | تعداد بازید :422
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عملیات اجرایی بیمارستان 540 تختخوابی چابهار بزودی آغاز می شود تا بخشی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان این منطقه مرتفع شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار احمدعلی موهبتی در حاشیه بازدید از مکان ساخت این بیمارستان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح‌های مطالعاتی این بیمارستان تکمیل و پیمانکار برای اجرای آن مستقر شده و بزودی عملیات ساخت آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: طراحی منحصر به فرد با اصول اقلیمی و جذب توریسم از مهمترین اولویت‌های ساخت این بیمارستان است تا علاوه بر حل مشکلات بهداشتی و درمانی مردم جنوب استان برای حوزه گردشگری سلامت نیز مفید واقع می‌شود.

وی افزود: به طور میانگین به ازای هر تخت بیمارستانی یک میلیارد تومان هزینه می‌شود که برآورد اعتبار اولیه این بیمارستان ٥٤٠ میلیارد تومان است که بخشی از این هزینه با فروش اراضی بهداشت و درمان در چابهار تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس برآوردهای ابتدایی این پروژه در مدت چهار سال اجرا خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان از مساعدت‌های منطقه آزاد چابهار برای واگذاری رایگان بیش از ۲۰ هکتار زمین قدردانی کرد و افزود: چابهار آینده‌ای درخشان دارد و این منطقه مهاجر پذیر با ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی و گردشگری باید تمام زیرساخت‌های حوزه‌های مختلف آن آماده شود.

موهبتی از تلاش‌های شوراهای اسلامی شهر و روستا، فرمانداری، معتمدان و سایر قشرهای دست اندرکار برای پیگیری حل مشکلات مختلف چابهار قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران کل استانی در سفر ۲ روزه به چابهار علاوه بر بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های در دست ساخت منطقه آزاد، بندر، مرز ریمدان و حاشیه شهر چابهار با مردم بخش دشتیاری دیدار و گفت و گو کردند.

کلنگ زنی بند خاکی نلینت دشتیاری از دیگر برنامه‌های سفر موهبتی به چابهار بود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل