جدیرترین اخبار :
  • استاندار سیستان و بلوچستان بر افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد تاکید کرد
  • سازمان منطقه آزاد چابهار خدمات غیر حاکمیتی خود را برون‌سپاری می‌کند
  • احداث مرکز جامع سلامت و اورژانس جاده‌ای در روستای تیس منطقه آزاد چابهار
  • قائم‌مقامی: چابهار میزبانی مناسب برای مسابقات بین المللی جام فجر
  • بنادر چابهار، منطقه آزاد شدند

چابهار و گوادر 2 بال توسعه سواحل مکران هستند

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/03/04 | تعداد بازید :257
استاندار سیستان وبلوچستان گفت: چابهار وگوادردر همجوار یکدیگر 2 بال توسعه سواحل مکران هستند و می توانند با هم افزایی توسعه منطقه را رقم زنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار احمدعلی موهبتی پس از بازدید از مرز ریمدان و پروژه‌های مختلف چابهار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: چابهار نقش مهمی در توسعه روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی ایران با کشورهای منطقه و به ویژه پاکستان و افغانستان دارد.

وی افزود: ارتباط چابهار با بندرگوادر موجب پیوند اقتصادی می‌شود و می‌توان با ایجاد خط ریلی، هوایی و جاده‌ای با مناطق گوادر و کراچی توسعه روابط را رقم زد.

وی خواستار توجه بیشتر به زیرساخت‌های مختلف چابهار برای ترانزیت، وحمل و نقل شد و خاطرنشان کرد: چابهار آینده درخشانی در تجارت و اقتصاد منطقه دارد.

وی بیان کرد: مرز رسمی ریمدان یکی از مناطق پیوند دهنده چابهار با گوادر است و علاوه بر آن راه اندازی خط کشترانی با کراچی و راه اندازی خط هوایی چابهار با کراچی می‌تواند ارتباط ۲۱ کشور ایران و پاکستان بیشتر کند.

استاندار سیستان وبلوچستان مرز ریمدان از نظر ما باید بهترین و مجهزترین مرز ایران باشد تا بتواند نقش و تأثیرگذاری حداکثری را داشته باشد.

وی معطوف شدن نگاه‌های ملی و بین المللی به چابهار را نوید دهنده آینده روشنی برای تأمین زیرساخت‌ها این منطقه محروم عنوان کرد و افزود: چابهار با داشتن بندرهشت و نیم میلیون تنی، منطقه آزاد و ظرفیت‌های کشاورزی و گردشگری و فرصت‌های تجاری و ترانزیتی پس از تکمیل زیرساخت‌ها نقش مهمی در محرومیت زدایی سیستان وبلوچستان و توسعه ایران اسلامی دارد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل