جدیرترین اخبار :
  • ساخت فرودگاه چابهار سبب افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری می‌شود
  • شب تاب دریایی؛ جاذبه ای بی نظیر در چابهار
  • «سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق» دبیرخانه شورایعالی منصوب شد
  • تأسیس شهرک فرودگاهی چابهارمغایرتی با فرودگاه نظامی کنارک ندارد
  • کارشناسان بر تأسیس شهر فرودگاهی در سواحل مکران تأکید می‌کنند

چابهار و گوادر 2 بال توسعه سواحل مکران هستند

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/03/04 | تعداد بازید :521
استاندار سیستان وبلوچستان گفت: چابهار وگوادردر همجوار یکدیگر 2 بال توسعه سواحل مکران هستند و می توانند با هم افزایی توسعه منطقه را رقم زنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار احمدعلی موهبتی پس از بازدید از مرز ریمدان و پروژه‌های مختلف چابهار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: چابهار نقش مهمی در توسعه روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی ایران با کشورهای منطقه و به ویژه پاکستان و افغانستان دارد.

وی افزود: ارتباط چابهار با بندرگوادر موجب پیوند اقتصادی می‌شود و می‌توان با ایجاد خط ریلی، هوایی و جاده‌ای با مناطق گوادر و کراچی توسعه روابط را رقم زد.

وی خواستار توجه بیشتر به زیرساخت‌های مختلف چابهار برای ترانزیت، وحمل و نقل شد و خاطرنشان کرد: چابهار آینده درخشانی در تجارت و اقتصاد منطقه دارد.

وی بیان کرد: مرز رسمی ریمدان یکی از مناطق پیوند دهنده چابهار با گوادر است و علاوه بر آن راه اندازی خط کشترانی با کراچی و راه اندازی خط هوایی چابهار با کراچی می‌تواند ارتباط ۲۱ کشور ایران و پاکستان بیشتر کند.

استاندار سیستان وبلوچستان مرز ریمدان از نظر ما باید بهترین و مجهزترین مرز ایران باشد تا بتواند نقش و تأثیرگذاری حداکثری را داشته باشد.

وی معطوف شدن نگاه‌های ملی و بین المللی به چابهار را نوید دهنده آینده روشنی برای تأمین زیرساخت‌ها این منطقه محروم عنوان کرد و افزود: چابهار با داشتن بندرهشت و نیم میلیون تنی، منطقه آزاد و ظرفیت‌های کشاورزی و گردشگری و فرصت‌های تجاری و ترانزیتی پس از تکمیل زیرساخت‌ها نقش مهمی در محرومیت زدایی سیستان وبلوچستان و توسعه ایران اسلامی دارد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل