جدیرترین اخبار :
  • بلوچستان در دانشنامه ایرانیکا
  • مجموعه ۲۲ جلدی پژوهش‌های ایران فرهنگی به چاپ رسید
  • پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد
  • حفاظت از لاکپشت‌های دریایی توسط منطقه آزاد چابهار
  • افزایش ۴۴ برابری ارزش قراردادهای عمرانی منطقه آزاد چابهار
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در"همایش طعم خوش ریاضی" عنوان کرد؛

تصویر ما از آینده چابهار تصویری پر از نیاز به نیروی انسانی است

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 96/07/26 | تعداد بازید :1813
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: تصویر ما از آینده چابهار تصویری پر از نیاز به نیروی انسانی است و اعتقادداریم توسعه‌ای می‌تواند پایدار و ماندگار باشد که نقش و مشارکت جدی را برای جوامع محلی و هدفش که انسان است تعریف کرده باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار"عبدالرحیم کردی"در آئین گشایش "همایش طعم خوش ریاضی" که با حضور اعضای هیئت‌مدیره، معاونین و مدیران سازمان، اساتید دانشگاه و مدیران استانی و شهرستان چابهار برگزار شد، افزود: چابهار در مدار و مسیر توسعه قرارگرفته و آهنگ توسعه‌اش روزبه‌روز در حال تندترشان است و ما ملزم به آماده کردن نرم‌افزار، افزار و هدف و محوری به نام انسان برای این فرآیند توسعه هستیم.
وی اضافه کرد: اگر ما امروز بخواهیم در مسیر توسعه در صنعت، گردشگری و اراده خدمت در تجارت داشته باشیم و بخواهیم از نیروهای متخصص استفاده کنیم، باید برگردیم به‌روزهای دور، به کلاس‌های درس و به کیفیت آموزش فکر کنیم.
کردی اظهار داشت: دبیرستان دانشگاه توسط دانشگاه بین‌المللی راه‌اندازی شده و در سال جاری فقط در مقطع پیش‌دانشگاهی پذیرش داشتیم و در سال‌های آتی در تمامی مقاطع پذیرش خواهیم داشت و همچنین مجوز گشایش هنرستان فنی صادرشده و در حال برنامه‌ریزی برای تربیت نیروی موردنیاز است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه دانشگاه بین‌المللی یک بازنگری در رشته‌ها و نظام‌های خودش ایجاد کرده، بیان کرد: از سال آینده بر اساس مجوزهایی که از وزارت علوم اخذ خواهد شد رشته‌ها تغییرات جدی در عناوین پیدا خواهند کرد.
ایشان ادامه داد: ضرورت دارد با مجموعه‌های دانشگاهی متولیان امر آموزش خصوصاً آموزش‌وپرورش استان و شهرستان همراهی داشته باشیم که جای دارد تشکر و قدردانی نماییم از متولیان امر که با سازمان منطقه آزاد چابهار را همراهی می‌کنند.
کردی گفت: همه ما می‌دانیم استان سیستان و بلوچستان خصوصاً جنوب استان سرشار از استعدادها و توانایی‌های بی‌نظیری است اگر به فرزندان ما فرصت داده‌شده و زمینه‌ای را فراهم کردند این استعداد و توانایی را به رخ همه ایرانیان کشیدند.
وی بابیان اینکه برنامه‌ها و تفاهم‌هایی بین سازمان منطقه آزاد چابهار و معاونت آموزش‌وپرورش شهرستان چابهار در دستور کار است، افزود: بستر و زمینه خوبی برای این‌گونه برنامه‌ها و فرصت سازی‌ها در ایجاد انگیزه، علاقه، همراهی، مشارکت و برنامه‌ریزی برای کارهای بزرگ‌تر و اساسی‌تری که نقش ایجاد می‌کند، فراهم است.
ایشان خاطرنشان ساخت: ماهم به‌عنوان خدمتگزاران مردم و با اعتقاد به مشارکت جوامع در فرآیند توسعه هر آنچه را که زمینه و برنامه‌اش را داشته باشیم تلاش خواهیم کرد که در خدمت عزیزانمان باشیم از مقطع دبستان تا زمانی که وارد بازار کار خواهد شد.
وی افزود: این‌یک زنجیره و اتفاق بزرگ است و یک‌همت و تلاش همراهی همه‌جانبه را می‌خواهد ان‌شاءالله در کنار همدیگر زمینه آماده شدن و مهیا شدن برای حضور در توسعه این سرزمین کهن و پر از ثروت و تاریخ دارو پرافتخار باشد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل