جدیرترین اخبار :
  • آغاز عملیات اجرایی ۷ پلنت پتروشیمی به دستور رییس جمهور در منطقه آزاد چابهار
  • دوشنبه‌های افتتاح "تدبیر و امید برای جهش تولید" در منطقه آزاد چابهار
  • عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • افتتاح 50 پروژه با ارزش 80 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد
  • برخورد با شبکه‌های زمین‌خواری در دستور کار منطقه آزاد چابهار است
مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد؛

رشد ۲۳ درصدی ورود گردشگران خارجی به منطقه آزاد چابهار

گردشگری | تاریخ خبر : 96/07/24 | تعداد بازید :2528
مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ورود گردشگران خارجی در شش‌ماهه نخست سال جاری نسبت به مشابه آن در سال گذشته ۲۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "طاهره شهرکی" افزود: علیرغم آماده نبودن زیرساخت‌های لازم گردشگری در چابهار در دو سال اخیر شاهد ورود چشمگیر گردشگران خارجی بوده‌ایم به‌طوری‌که در شش‌ماهه نخست سال ۹۵ تعداد حدود ۶۰۰ نفر بوده که در مدت مشابه سال جاری این تعداد به حدود ۸۰۰ نفر افزایش پیداکرده است.

وی اضافه کرد: وجود جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی غنی مردم این خطه از کشور و فرصت‌های سرمایه‌گذاری از پتانسیل گردشگری در تنها بندر اقیانوسی کشور آینده‌ای مثبت را برای فعال‌سازی امر گردشگری در جنوب شرق کشور ترسیم نموده است.

شهرکی بیان کرد: جاذبه‌های اکو توریستی در چابهار مانند؛ ساحل صخره‌ای، جنگل‌های حرا و انجیرمعابد و دیگر پدیده‌های ژئوتوریستی مثل؛ کوه‌های مینیاتوری و گل‌فشان و همچنین باغات میوه‌های گرمسیری، آثار تاریخی روستای تیس، پوشاک و تنوع غذایی ازجمله جاذبه‌های گردشگری هستند که سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به این منطقه می‌کشانند.

ایشان اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد چابهار برنامه‌های زیادی درزمینهٔ گردشگری ازجمله ساخت پایانه فرودگاه، افزایش ایرلاین ها به مقصد چابهار، ساخت هتل‌های چند ستاره و مراکز تفریحی و سرگرمی با تأکید بر آموزش و بسترسازی‌های فرهنگی و اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده است.

شایان‌ذکر است سرمایه فرهنگی غنی در چابهار یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای برند گردشگری سواحل مکران و کشش سفر و بالا بردن ضریب ماندگاری در منطقه محسوب می‌شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل