جدیرترین اخبار :
  • تهیه "طرح جامع" زمینه‌ساز پیشرفت و آبادانی چابهار است
  • آغاز عملیات اجرایی ۷ پلنت پتروشیمی به دستور رییس جمهور در منطقه آزاد چابهار
  • دوشنبه‌های افتتاح "تدبیر و امید برای جهش تولید" در منطقه آزاد چابهار
  • عملیات اجرایی سه طرح اقتصادی و زیربنایی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • افتتاح 50 پروژه با ارزش 80 هزار میلیارد ریال در مناطق آزاد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار:

باب سرمایه گذاری در 5 پروژه ملی چابهار باز است

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/07/22 | تعداد بازید :1945
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: ثبت بیش از 3هزار شرکت سرمایه گذاری داخلی و خارجی در منطقه آزاد چابهار نشان دهنده موقعیت بالای استراتژیکی چابهار پیش صاحبان سرمایه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در گفت وگو با ایسنا افزود: بیش از 118 واحد تولیدی بزرگ و کوچک در منطقه آزاد چابهار فعالیت می کنند که این واحد ها نسبت به سال قبل 45 درصد رشد تولیدات داشته‌اند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از انعقاد بیش از 200 قرداد با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در یک سال گذشته خبرداد و گفت: اجرا و تکمیل راه آهن چابهار- زاهدان و سرخس، خط لوله گاز ایرانشهر- چابهار، پتروشیمی توسعه نگین مکران، ایجاد صنایع فولاد و همچنین احداث فرودگاه بین المللی چابهار از جمله پروژه های مهم ملی وبین المللی چابهار هستند که باب سرمایه گذاری در آن‌ها برای صاحبان سرمایه باز است.
کردی چابهار را دروازه ترانزیت به آسیای میانه،افغانستان و روسیه دانست و گفت: با تکمیل زیرساخت های پسکرانه ای در چابهار ،این بندر می تواند به مرکز ترانزیت جمعیت 800 میلیون نفری کشور های مشترک المنافع و آسیای میانه باکشورهای حاشیه اقیانوس هند وآفریقا تبدیل شود.
وی هم چنین با اشاره به بهبود روابط ایران با کشورهای حاشیه اقیانوس هند( آیورا) وایجاد دبیرخانه دایمی اجلاس مناطق آزاد این کشورها دربندر چابهار گفت:حجم واردات وصادرات کشورهای آسیای میانه ومشترک المنافع به کشورهای حوزه اقیانوس هند(آیورا)16میلیارد دلار است که در مرحله اول ترانزیت دو میلیارد دلار آن با افتتاح فاز اول بندر شهید بهشتی به چابهار اختصاص می یابد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل