جدیرترین اخبار :
  • رشد سرمایه‌گذاری و صادرات در کنار اطلاع‌رسانی قوی سه رویکرد مبتنی بر شعار سال در مناطق
  • افتتاح انبار لجستیکی چابهار با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور
  • 450 میلیارد ریال اعتبار صرف افزایش خدمات زیرساختی و رفاهی منطقه آزاد چابهار شد
  • ارتقاء زیرساخت‌های میزبانی مناطق آزاد در نوروز ۱۴۰۲ / تقدیر از ستاد اجرایی خدمات سفر چابهار
  • نوروزگاه پیام آور شادی در نقاط مختلف سواحل مکران

تسهیل در ترانزیت بندر چابهار با ایجاد شهرک لجستیک

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/07/15 | تعداد بازید :2888
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از تسهیلات این منطقه برای ورود سرمایه گذاران به پنج صنعت و زیرساخت در حال احداث چابهار گفت و از ساخت شهرک 150 هکتاری لجستیک منطقه آزاد چابهار برای تسهیل در ترانزیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از فرینا، عبدالرحیم کردی با اشاره به تسهیلات سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: سرمایه گذاران در این منطقه از معافیت 20 ساله گمرکی برخوردارند و می توانند این معافیت را در مواردی تمدید کنند.
وی افزود: سرمایه گذاران داخلی هیچ محدودیتی در میزان مشارکت با سرمایه گذاران خارجی برای ثبت و راه اندازی شرکت در منطقه آزاد ندارند وسرمایه گذاران داخلی وبین المللی امکان داشتن صد در صد سهام شرکت های ثبت شده خود در منطقه آزاد چابهار را دارند.
به گفته کردی عدم نیاز به روادید و سهولت در صدور مجوز ورود و اقامت سرمایه گذاران خارجی، آزادی انتقال ارز به خارج از کشور بدون هیچ محدودیت، آزادی کامل ورود و خروج اصل سرمایه و سود حاصل از فعالیت های اقتصادی و حمایت و ضمانت سرمایه های خارجی از دیگر مزایای منطقه آزاد چابهار برای تسهیل در سرمایه گذاری است.
کردی زیرساخت های توسعه بندر چابهار همچون خط راه آهن چابهار ـ زاهدان، خط انتقال لوله گاز ایرانشهر ـ چابهار، پتروشیمی توسعه نگین مکران، ایجاد صنایع فولاد و ساخت فرودگاه بین المللی چابهار را بسترهای بی نظیر برای ورود سرمایه گذاران و مشارکت در آن ها و یا ایجاد صنایع پایین دستی این صنایع دانست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار رفت و آمدهای مسئولان در رده های مختلف و سرمایه گذاران کشورهای همجوار را فرصتی برای توسعه این منطقه عنوان کرد و افزود: هم اینک نگاه های جدیدی برای سرمایه گذاری در چابهار ایجاد شده است.
کردی همچنین از ساخت شهرک لجستیک منطقه آزاد چابهار خبر داد و گفت: شهرک لجستیک به عنوان یک مرکز برای ارائه خدمات ورود کالا، انبار داری و ترانزیت کالا به افغانستان و آسیای میانه در زمینی به مساحت 150 هکتار وبا سرمایه گذاری 200میلیون دلار در نزدیکی بندر شهید کلانتری چابهار ایجاد خواهد شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل