جدیرترین اخبار :
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
  • چابهار پلی برای پیوستن به تجارت منطقه‌ای
سفیر عمان در ایران:

چابهار نقطه عطفی در ارتباطات ایران و عمان است

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/11/14 | تعداد بازید :1280
سفیر عمان در ایران، در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، خواستار همکاری‌های اقتصادی بیشتر میان دو کشور شد و چابهار را نقطه عطف ارتباطات اقتصادی و تجاری ایران و عمان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار «سعود بن احمد خالد البروانی» در این دیدار که در سازمان منطقه آزاد چابهار انجام شد، دستاوردهای سفر دو روزه خود به چابهار را مثبت ارزیابی کرد و گفت: چابهار بهترین مرکز ارتباطات و مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و عمان است.
وی با اشاره به بازدیدهایی که از نوار ساحلی، کوه‌های مریخی، بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری و دیگر پروژه‌های در دست اقدام در چابهار انجام داده اظهار داشت: اجرای پروژه‌ها در منطقه آزاد چابهار رشد خوبی داشته و در بازگشت به تهران، گزارش این سفر و وضعیت موجود در چابهار را به وزرای تجارت و حمل‌ونقل ارائه خواهم داد.
«محسن ضرابی» رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عمان نیز که در این دیدار حضور داشت، پیشنهاد البروانی درباره برگزاری دور جدید کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به میزبانی منطقه آزاد چابهار را مطرح کرد.
برگزاری همایش و نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های تجاری و اقتصادی دو کشور در بهار 98 پیشنهاد دیگر سفیر عمان به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بود که با موافقت مدیرعامل منطقه قرار شد این همایش در تیرماه 98 در چابهار برگزار شود.
خالد البروانی همچنین آمادگی دولت و سرمایه‌گذاران عمان برای سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در منطقه آزاد چابهار را اعلام کرد و گفت: عمان آماده است تا فاز دوم بندر شهید بهشتی و فعال‌سازی پایانه مسافری بندر شهید کلانتری را به اجرا درآورد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز در این دیدار بر تمرکز این سازمان بر ارائه خدمات باکیفیت به سرمایه‌گذاران تأکید کرد.
عبدالرحیم کردی ابراز امیدواری کرد تا چابهار به‌عنوان بازیگر منطقه‌ای بتواند معادلات اقتصادی میان ایران و عمان را رشد دهد.
وی روابط میان کشورها را در توسعه اقتصادی آن‌ها مؤثر دانست و روابط مستحکم‌تر ایران و عمان را مایه پیشرفت‌های اقتصادی بیشتر دو کشور اعلام کرد.
کردی با کلیدی خواندن ارتباطات ایران و عمان در تغییر معادلات اقتصادی منطقه، سازمان منطقه آزاد چابهار را آماده مشارکت‌های بیشتر در سرمایه‌گذاری‌های صنعتی و کشاورزی اعلام کرد و اظهار داشت: وقت آن رسیده است که گفتگوها و ارتباطات میان عمان و منطقه آزاد چابهار وارد فاز عملیاتی شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل