جدیرترین اخبار :
  • انعقاد توافقنامه همکاری های مشترک در جهت رفع مشکلات زیرساخت های برق ۳۴ روستای واقع در محدوده منطقه آزاد
  • سفر دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به روسیه
  • مجوز تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد به سراسر سیستان و بلوچستان صادر شد
  • گامی دیگر در راستای مسئولیت اجتماعی
  • مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کرد

وزیر خارجه هند: دیدار خوبی با «امیرعبداللهیان» داشتم

اقتصادی | تاریخ خبر : 2/03/16 | تعداد بازید :293
به دنبال دیدار وزرای خارجه ایران و هند در حاشیه گردهمایی وزرای خارجه «بریکس» در آفریقای جنوبی، رئیس دستگاه دیپلماسی هند این دیدار را «مثبت» ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار«سوبرامانیام جایشانکار» وزیر خارجه هند پس از دیدار با «حسین امیر عبداللهیان» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتی نوشت: «در حاشیه گردهمایی بریکس دیدار خوبی با امیرعبداللهیان داشتم. ما در این دیدار روابط دوجانبه را بررسی و راه‌های تقویت بیشتر آن را با تاکید ویژه بر بندر چابهار مورد بحث و بررسی قرار دادیم.»

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «سوبرامانیام جایشکانکار» وزیر خارجه هند که برای شرکت در نشست وزرای خارجه گروه بریکس و دوستان بریکس در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی حضور دارند، روز جمعه در حاشیه این نشست با یکدیگر و درباره راه‌های گسترش مناسبات دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه و «مهدی آقاجعفری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی حضور داشتند.

بندر چابهار که با کمک هند توسعه یافته، مرکز ترانزیت تجاری منطقه، به ویژه آسیای میانه است. دهلی نو با همکاری دولت ایران در توسعه فاز نخست پایانه شهید بهشتی در بندر چابهار مشارکت دارد.

وزیر خارجه هند پیشتر گفته بود: هند از طریق بندر چابهار نه تنها به مناطق آسیای مرکزی دست خواهد یافت بلکه این احتمال وجود دارد که به روسیه نیز دسترسی پیدا کند و از طریق شمال ایران به روسیه برسیم و امروزه چگونگی ایجاد راه‌های مواصلاتی، برای دیپلماسی و روابط اقتصادی بسیار مهم است.»


آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل