جدیرترین اخبار :
  • همکاری‌های منطقه آزاد چابهار و کشور برزیل تقویت می‌شود
  • کریدور شمال - جنوب عامل مهمی در مسیر توسعه و شکوفایی کشورهاست
  • تاکید ایران، هند و ارمنستان بر استفاده موثر از بندر چابهار
  • انعقاد قرارداد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی چابهار با یکی از برندهای معتبر کشور
  • حضور منطقه آزاد چابهار در رویداد نمایشگاهی اوراسیا
براساس آمار 10 روزه تعطیلات پایان سال و 5 روز اول نوروز 1401؛

3 میلیون گردشگر به 6 منطقه آزاد کشور سفر کردند

گردشگری | تاریخ خبر : 1/01/09 | تعداد بازید :1536
مدير روابط عمومی و امور بين‌الملل دبيرخانه شورايعالی مناطق آزاد و ويژه اقتصادی کشور از سفر بیش از 2 میلیون و 900 هزار گردشگر به 6 منطقه آزاد کشور در ایام تعطیلات پایان سال (25 اسفند 1400 تا پنجمین روز فروردین 1401) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از فرینا، حسن خانلری با اعلام این مطلب، اظهار داشت: در این مدت، بیش از 2 میلیون و 901 هزار تَن از هموطنانمان با هدف بازدید از ظرفیت‌های گردشگری شش منطقه آزاد ارس، انزلی، قشم، چابهار، کیش و اروند از سه مبداء زمینی، هوایی و دریایی به این مناطق سفر کردند.
خانلری با اعلام اینکه مردم با گذر از شرایط سخت کرونایی و ورود به سال جدید، روی خوشی به سفر از مناطق آزاد نشان دادند، افزود: یک میلیون و 44 هزار و 596 گردشگر در 10 روز یاد شده از ظرفیت‌های گردشگری منطقه آزاد ارس بازدید کردند.
مدير روابط عمومی و امور بين‌الملل دبيرخانه شورايعالی مناطق آزاد و ويژه اقتصادی یادآور شد: تعداد گردشگرانی که در 10 روز یاد شده امسال از منطقه آزاد ارس بازدید کردند در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (نوروز 1400) 38 درصد رشد داشته است.
خانلری گفت: گردشگران منطقه آزاد قشم در این مدت از سه مسیر زمینی (سفر خودرویی مسافران و انتقال خودروها توسط شناورهای لندینگ کرافت به قشم)، دریایی (اسکله شهید حقانی بندرعباس به اسکله شهید ذاکری) و هوایی (فرودگاه قشم با استفاده از دو مسیر پروازهای داخلی و بین‌المللی) وارد این جزیره زیبا شدند.
وی افزود: آمار ورود مسافران نوروز امسال قشم با 455 هزار و 992 گردشگر در مقایسه با سفر 83 هزار و 358 گردشگری که در مدت مشابه سال گذشته از قشم بازدید کردند، از رشد 447 درصدی برخوردار بوده است.
مدير روابط عمومی و امور بين‌الملل دبيرخانه شورايعالی مناطق آزاد و ويژه اقتصادی بیان داشت: گردشگران در سفر به قشم روی خوشی به ظرفیت‌های گردشگری این منطقه که از برند جهانی هم برخوردار است نشان دادند به طوری که در 10 روز یاد شده، 752 هزار و 829 مورد بازدید از ژئوسایت‌های مهم گردشگری قشم، ثبت شده است.
خانلری از یک میلیون نفر سفر هموطنانمان به منطقه آزاد چابهار خبر داد و افزود: از اين تعداد 9 هزار نفر گردشگران از مسیر هوایی و بقیه از مسیر زمینی وارد چابهار شدند. در حال حاضر تمامی واحدهای اقامتی منطقه آزاد چابهار یا پر‌اند و یا به طور کامل رزرو هستند.

ولی افزود :جاذبه‌های طبیعی مثل سواحل بسیار زیبای مکران، کوه‌های مریخی، تالاب صورتی، بندر بریس، جنگل‌های حرا، بندر گواتر، منطقه آزاد و جاذبه‌های سمت غرب تا درک و زرآباد همه مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته و اکثرا به دلیل جاذبه‌های طبیعی چابهار را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کردند.
مدير روابط عمومی و امور بين‌الملل دبيرخانه شورايعالی مناطق آزاد و ويژه اقتصادی در مورد مسافرت هموطنانمان به جزیره کیش نیز گفت: 195 هزار و 935 گردشگر از دو مسیر (هوایی با 101 هزار و 365 نفر) و (دریایی با 94 هزار و 570 گردشگر)، وارد این جزیره زیبا در جنوب کشور شدند.
خانلری، اظهار کرد: از 25 اسفند 1400 تا پایان پنجم فروردین 1401، تعداد 101 هزار و 365 مسافر داخلی با هزار و 109 پرواز در فرودگاه بین المللی کیش تردد کردند که این آمار در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته، 30 درصد رشد در بخش مسافری را تجربه کرده است و فرودگاه کیش موفق شد رتبه سوم پر تردد‌ترین فرودگاه‌ها در پروازهای داخلی كشور را به خود اختصاص دهد.
به گفته وی، از 25 اسفند 1400 تا پنجمین روز از فروردین 1401 هم 140 هزار نفر از مردم نقاط مختلف کشورمان با سفر به اروند، از ظرفیت‌های گردشگری این منطقه آزاد در جنوب کشور بازدید کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل