جدیرترین اخبار :
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
  • بلوچستان در دانشنامه ایرانیکا
  • مجموعه ۲۲ جلدی پژوهش‌های ایران فرهنگی به چاپ رسید
  • پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد
  • حفاظت از لاکپشت‌های دریایی توسط منطقه آزاد چابهار
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار؛

سرعت توسعه چابهار آیندگان را غافلگیر خواهد کرد

اقتصادی | تاریخ خبر : 0/01/19 | تعداد بازید :307
مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان تجاری صنعتی منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه آمارها از رشد ۲۳ درصدی جمعیت این منطقه خبر می‌دهند گفت: این یعنی سرعت توسعه در منطقه آزاد چابهار در آینده، همه را غافلگیر خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، عبدالرحیم کردی عصر چهارشنبه در مراسم تاسیس دفتر تقریب مذاهب دانشگاه آزاد اسلامی این منطقه اظهار داشت: بخشی از اتفاقاتی که در چابهار در حال انجام است به دلیل نگاه‌های بین‌المللی و بخشی هم به خاطر اهتمام دولت‌ها در پی توجه ویژه‌ای که رهبر معظم انقلاب به این خطه داشتند رقم خورده است.

کردی تصریح کرد: در بخش‌های زیربنایی و توسعه زیرساخت‌ها کارهای خوبی انجام و طی یک سال گذشته سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در چابهار محقق شده است.

وی با اشاره به عملیاتی شدن مجموعه پتروشیمی چابهار عنوان کرد: ۶ واحد پتروشیمی حدود هشت و نیم میلیون تن محصول در سال تولید می‌کنند.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به عملیات اجرایی مجموعه فولاد در این دیار گفت: مجموعه فولاد مکُران در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار احداث می‌شود که در مراحل نخست و دوم آن تولید آهن اسفنجی، ۲ واحد گندله سازی، یک واحد فولادسازی و یک واحد نوردسازی پیش‌بینی شده است. این مجموعه، بزرگترین مجتمع فولاد کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: محصولات مجموعه فولادسازی منطقه آزاد چابهار کاملا صادراتی بوده و سه شرکت فولادساز بزرگ همچون فولاد اصفهان، چادرملی و گلگهر، صاحبان این مجموعه هستند. به گفته وی « ۷۷ درصد تولید فولاد کشور را این سه شرکت تولد می‌کنند و پایه‌های توسعه خود را در چابهار برنامه‌ریزی کرده‌اند»

رییس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: جمعیت منطقه، از دشتیاری تا زرآباد حدود ۶۰۰ هزار نفر است «شهرستان چابهار ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد» و در افق طرح منطقه آزاد بنا بر این است ۵۰۰ هزار نفر در این منطقه مستقر شود.

وی با اشاره به یک سند تاریخی اشاره کرد و گفت: در آن سند آورده شده، روزی که چابهار به دریای سیاه متصل شود، کانال سوئز از درجه اهمیت ساقط می‌شود.

کردی تصریح کرد: دانشگاه می‌تواند در تحقق این اتفاق مهم، نقش‌آفرین باشد.

عصر امروز، هجدهمین دفتر تقریب مذاهب اسلامی با حضور حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی مسوول دفتر تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی کشور، محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از علما و مدیران منطقه آزاد چابهار در محل دانشگاه آزاد این منطقه افتتاح شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل