جدیرترین اخبار :
  • تجلیل از مربی تیم فوتبال ساحلی منطقه آزاد چابهار
  • چابهار ظرفیت بسیار بالایی در زمینه فرهنگ و هنر دارد
  • توسعه محدوده، جامعه محلي چابهار را با منطقه آزاد آشتي داد
  • توسعه همه‌جانبه در منطقه آزاد چابهار محقق شده است
  • سرمایه گذاری در حوزه‌های بندر، ریلی و جاده در بندر چابهار
عبدالرحیم کردی:

منطقه آزاد چابهار در ساخت ۲۰۰ کلاس درس مشارکت داشته است

اقتصادی | تاریخ خبر : 99/12/02 | تعداد بازید :53
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: این سازمان در راستای عمل به مسولیت‌های اجتماعی علاوه‌بر توانمندسازی جوامع محلی در ساخت ۲۰۰ کلاس درس با خیران و سازمان نوسازی مدارس مشارکت کرده و نقش مهمی در استانداردسازی فضای آموزشی منطقه داشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: کلنگ ساخت دبستان ابتدایی سه کلاسه با نام شهید «حسین علیمرادی» در روستای فتحعلی کلات دهستان پیرسهراب بخش مرکزی چابهار با مشارکت یکی از خیران نیک‌اندیش به زمین زده شد که می‌تواند نقش مهمی در توسعه آموزشی داشته باشد.

وی افزود: خانه امید روستای کمب چابهار به نمایندگی از ۳۳ خانه امید روستایی در شهرستان‌های چابهار، کنارک و دشتیاری با پوشش خدمات به ۱۴۰ روستا به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: خانه امید روستای کمب چابهار با سازه LSF و در ۱۰۰ مترمربع زیربنا در راستای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی با مشارکت مالی این سازمان و موسسه خیریه دکتر مجتهدی ساخته شده است.

وی افزود: مدرسه ابتدایی پنج کلاسه روستای ندکان نیز با ۳۵۰ مترمربع زیربنا با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار، اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان‌وبلوچستان، خیران و موسسه «دست یاری به دشتیاری» در ساخت بوده که علاوه بر این زمین چمن مصنوعی نیز در این روستا ساخته شده است.

کردی بیان کرد: در روستای کچ مدرسه ۶ کلاسه‌ای ساخته شده که نقش مهمی در توسعه علمی دهستان پیرسهراب بخش مرکزی شهرستان چابهار دارد.

وی ادامه داد: این فضای آموزشی با ۶۳۰ مترمربع زیربنا در ۶ کلاس درس با اعتبار ۶۱۱ میلیون تومان با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار، اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان‌ و بلوچستان، خیران و موسسه «دست یاری به دشتیاری» ساخته شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار به خانه فرهنگ و هنر کمالان اشاره کرد و افزود: خانه فرهنگ و هنر کمالان که اسم آن برگرفته از شاعر حماسه سرای بلوچستان است با هدف ایجاد فضای فرهنگی و هنری و مرکزی برای توسعه فرهنگ غنی بلوچستان در زون فرهنگی منطقه آزاد با زیربنای ۹۰۰ متر مربع در ۲ طبقه و با هزینه‌ای افزون‌بر ۶۳ میلیارد ریال افتتاح شده است.

وی تصریح کرد: پروژه زیرساختی بزرگراه چابهار - کنارک از طرح‌های مهم منطقه آزاد چابهار محسوب می‌شود که آرزوی دیرینه مردم بوده و این بزرگراه به طول ۲۴.۵ کیلومتر در راستای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی با اعتبار ۲۹۰ میلیارد تومان در دست ساخت است.

کردی با اشاره به افتتاح زمین چمن مصنوعی در روستای ندکان چابهار با یکهزار و ۳۵۰ مترمربع با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان با مشارکت سازمان منطقه آزادچابهار، فرمانداری و اداره کل ورزش وجوانان سیستان و بلوچستان، گفت: منطقه آزاد حدود ۲۰ پروژه این‌چنینی را مشارکت داشته که بهره برداری از ۲ زمین فوتبال در روستاهای «وشنام دری» و «مومان وسط» در یک ماه اخیر بوده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل