جدیرترین اخبار :
  • تعلل در ساخت شهر فرودگاهی چابهار، قابل جبران نیست
  • ساخت فرودگاه چابهار سبب افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری می‌شود
  • شب تاب دریایی؛ جاذبه ای بی نظیر در چابهار
  • «سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق» دبیرخانه شورایعالی منصوب شد
  • تأسیس شهرک فرودگاهی چابهارمغایرتی با فرودگاه نظامی کنارک ندارد

استقرار نظام‌مهندسی ساختمان در منطقه آزاد چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/11/21 | تعداد بازید :479
دومین جلسه ساماندهی خدمات مهندسی ساختمان در محدوده منطقه آزاد چابهار با حضور مهندسان ناظر ذیصلاح و دارای مجوز فعالیت در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار گفت: در این جلسه، گزارش اقدامات انجام‌شده در سال ۹۸ در خصوص اقدامات اجرایی برای نظام‌مند کردن خدمات مهندسی در سطح منطقه آزاد و برنامه‌های در دست اجرا ارائه گردید.

گرشاسب خزائنی افزود: شیوه‌نامه خدمات مهندسی ساختمان که برای اولین در منطقه آزاد تدوین‌شده رونمایی گردید. در ادامه، حاضرین در جلسه نقطه نظرات و پیشنهاد‌های خود را بیان کردند و در پایان، ۴ نفر از مهندسان، با رأی اعضای جلسه به‌عنوان عضو شورای راهبردی خدمات مهندسی ساختمان منطقه آزاد انتخاب شدند.

خزائنی هدف از ساماندهی خدمات مهندسی منطقه آزاد چابهار را اینگونه بیان کرد، و گفت: جلوگیری از تضییع حقوق مهندسین و متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی، بهبود کیفیت ساخت و ارتقاء استاندارهای شهرسازی در منطقه عنوان کرد.
معاون فنی و زیربنایی نیز با بیان دیدگاه‌های این سازمان گفت: پیش‌ازاین نظارت صحیحی بر ساخت‌وسازها در منطقه آزاد صورت نمی‌گرفت و کارها بین افراد خاص بطور نامتوازن توزیع می‌شد. به‌نحوی‌که با مهر برخی از ناظرین که اصولاً در منطقه حضور نداشتند اند، کارها تأیید می‌گردید و در محل شاهد حجم بالایی از تخلفات ساختمانی بوده‌ایم که هم مطلوبیت زندگی در چابهار کاهش می‌داد و هم مالکین متضرر می‌کرد.

وی بیان داشت: شیوه‌نامه نظام‌مهندسی که به تصویب هیئت‌مدیره رسیده است رویه‌های ارجاع کار، ارائه گزارش‌های مرحله‌ای مهندسین، هیئت‌های حل اختلاف و کنترل مضاعف را تدوین و قانونی نموده است. امید است که با استقرار این شیوه‌نامه، روند ساخت‌وسازها تسریع و رضایت مالکان و مهندسان ساختمان افزایش یابد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل