جدیرترین اخبار :
  • آزمون جامع دوره‌های گردشگری جمعه در چابهار برگزار می‌شود
  • دبیرستان دانا و توانا حائز سه رتبه برتر کنکور ۱۴۰۰ در چابهار شد
  • میراث منطقه آزاد چابهار برای ورزشکاران
  • آزمون نظام مهندسی در دانشگاه بین‌المللی چابهار برگزار می‌شود
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
نخستین نشست شورای اداری سازمان منطقه آزاد چابهار در سال 98؛

چابهار درحال بازگشت به ریل اصلی توسعه است/ تاکید مدیرعامل بر اجرای پروژه های زمینه ساز «رونق تولید»

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/01/27 | تعداد بازید :969
نخستین نشست شورای اداری سازمان منطقه آزاد چابهار در سال 98 روز یکشنبه 25 فروردین ماه برگزار شد که طی آن معاونان و مدیران سازمان برنامه های حوزه های خود در سال 98 را به تفکیک ارائه دادند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار دستور مدیرعامل سازمان و رییس شورای اداری برنامه های ارائه شده در این نشست به عنوان مصوبات شورای اداری سازمان در جلسات بعدی شورا سازماندهی و به طور مفصل مورد بررسی و پیگیری قرار خواهد گرفت.
عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در این نشست بر اجرای تمام طرح ها و پروژه های زیرساختی با هدف ایجاد زمینه های رونق تولید تاکید کرد و گفت: تمام برنامه ها و پروژه های سازمان در سال 98 باید در جهت توسعه منطقه و کشور به ویژه «رونق تولید» باشد.
وی در این باره اظهار داشت: حوزه عمرانی باید به طور مستقیم بستر مناسب برای تولید را فراهم آورد، معاونت اقتصادی باید تسهیل گر رونق تولید باشد و معاونت حمل و نقل و ترانزیت موظف به پشتیبانی و روانسازی برقراری ارتباط تولید کنندگان با تجارت و مجموعه های مرتبط با این موضوع است.
کردی در ادامه با تاکید بیشتر بر افزایش فعالیت های ترانزیتی منطقه معاونت حمل و نقل و ترانزیت را موظف کرد تا با تشکیل شبکه های لجستیکی به گونه ای توسعه یابد که به مسئولیت ها و اهداف واقعی خود بپردازد و از شرایط ترانزیتی ملی و بین المللی پیش آمده برای چابهار نهایت استفاده را برای توسعه منطقه ببرد.
شفافیت فرایندها و روانسازی ساختار در کل سازمان موضوع مهم دیگری بود که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار روی آن تاکید داشت و در این خصوص معتقد بود که این موضوع باید در سال 98 به طور اساسی و زیربنایی شکل گیرد و تمام برنامه ها، پروژه ها، بودجه ریزی ها و گزارشات مالی و برنامه ای باید در معاونت توسعه و مدیریت منابع جمع بندی و به نظامی واحد تبدیل شوند.
وی در ادامه سخنانش به مشارکت فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در تصمیم سازی های سازمان اشاره کرد و به مدیران و معاونان سازمان دستور داد این موضوع را به طور جدی پیگیری و به ویژه از ظرفیت های اتاق بازرگانی و صنایع منطقه استفاده کنند.
به عقیده کردی شرایط پیش روی منطقه آزاد چابهار در سطح ملی و بین المللی فرصت های ویژه ای را برای توسعه منطقه و کشور به وجود آورده که اگر با شیوه های متعارف سال های پیش از این عمل شود نتیجه ای برای منطقه و کشور نخواهد داشت و باید در سطح متفاوتی از فعالیت های اقتصادی و تجاری در ترانزیت ظاهر شد.
به گفته او نگاه جامعه بین الملل از کشورهای آسیای میانه، افغانستان و آسیای شرقی گرفته تا کشورهای آفریقایی و اروپایی به چابهار نگاه ویژه ای است و همه آن ها امکانات و شرایط خوبی برای همکاری با ما دارند.
کردی در بخش دیگری از سخنانش به تشکیل کارگروهی برای پیگیری سرمایه گذاری های کلان در منطقه اشاره و به برگزاری حداقل دو جلسه در ماه، برای به انجام رساندن مشارکت سرمایه گذاران و شیوه های تامین اعتبار سرمایه گذاری ها را تاکید کرد.
اجرای طرح توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار که تصویب آن در شورای عالی مناطق آزاد به انجام رسید و لایحه آن به زودی به مجلس می رود موضوع مهم دیگری بود که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در این جلسه به آن اشاره کرد و در این باره گفت: مناسبات سازمان منطقه آزاد با سازمان های مرتبط مانند بنادر نیاز به تعریف مکانیزم جدیدی دارد و از هم اکنون باید این موضوع را در معاونت حمل و نقل و ترانزیت سازمان پیگیری کنیم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل