جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380

برگزاری دوره های جدید آموزشی-تولیدی توسط مدیریت گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار

گردشگری | تاریخ خبر : 97/10/09 | تعداد بازید :2868
مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با هدف ایجاد اشتغال و در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان، این مدیریت اقدام به برگزاری دور جدید کلاسهای آموزشی-تولیدی برای متقاضیان کار نموده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "طاهره شهرکی"، افزود: در فصل جدید این مدیریت با همکاری بخش خصوصی و ‌دولتی این دوره کارگاهها و کلاسها را برگزار خواهند نمود.

شهرکی اضافه کرد: در این ترم یک دوره کلاس آموزش عروسک سازی گونه های جانوری مکران با همکاری اداره بهزیستی شهرستان چابهار در روستای گواتر در حال برگزاری است.

وی می افزاید: همچنین با همکاری گالری بانوک آموزشگاه دوخت بنارسی که بخشی از نیاز بازار را تامین خواهد کرد در محل دروازه اقیانوس در حال برگزاری می باشد.

وی گفت: همچنین آموزش تابلو فرش با همکاری موسسه بهاراندیشان مکران و دوره های آموزشی حصیر بافی در مدرسه دبستان دخترانه فرهنگیان بزودی آغاز خواهد شد.

شهرکی خاطرنشان ساخت: از ابتدای امسال تاکنون ۹ دوره کلاس آموزشی تولیدی توسط منطقه آزاد برگزار گردیده که در نهایت محصولات تولیدی با کیفیت در محل فروشگاه حمایتی صنایع دستی سازمان با قیمت مدنظر تولیدکنندگان بفروش می‌رود.

وی اظهار داشت: فروش این محصولات در طی نه ماه گذشته بالغ بر ۲۴۲۰۸۷۰۰۰۰ ریال بوده است و تعداد تورهای بازدید کننده از (فروشگاه ۲۲۵۲۶ نفر بوده و تاکنون ۱۲۲ نفر اشتغالزایی مستقیم داشته است.

شایان ذکر است در راستای معرفی صنایع دستی و فرهنگ و هنر بومی استان سیستان و بلوچستان در نه ماه اول سال تاکنون مدیریت گردشگری در ۹ نمایشگاه منطقه ای و ۶ نمایشگاه ملی شرکت نموده است. سازمان منطقه آزاد چابهار این آمادگی را دارد که در صورت تقاضای فعالین بخش خصوصی، مجموعه های خیرین، ارگانهای حامی و پشتیبان قشر نیازمند از ظرفیتهای سازمان جهت برگزاری دوره های آموزشی که به تولید و اشتغال منجر شود همکاری نماید.

ظرفیتهای صنایع دستی و هنرهای سنتی سواحل مکران فرصتی مناسب برای ایجاد کسب و کارهای خانگی و کارگاهی ست که علاوه بر زودبازده و درآمد زا بودن به معرفی فرهنگ و هنر استان سیستان و بلوچستان و جذب توریست و نیز کم کردن آسیب های اجتماعی کمک می کند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل