جدیرترین اخبار :
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380
  • چابهار پلی برای پیوستن به تجارت منطقه‌ای

توسعه چابهار با رشد شریان‌های مالی

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/10/01 | تعداد بازید :1249
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر اهمیت شریان‌های مالی در توسعه مناطق آزاد، فعالیت بانک‌ها در این منطقه را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره فعالیت‌های مالی و سرمایه‌گذاری جدید در منطقه آزاد چابهار، افزود: یکی از ابزارهای مهم و کلیدی که موجب سرعت بخشی به توسعه و پیشرفت در مناطق آزاد می‌شود، شریان‌های مالی است.
کردی گفت: یعنی اگر کالا یا مبادله‌ای صورت می‌گیرد، باید جریان انتقال مالی آن نیز مشخص شود اما تاکنون به دلیل ضوابط و قوانین پیشین بانک مرکزی، نتوانستیم با بانک‌های خارجی ارتباط برقرار کنیم.
وی افزود: البته شعبات ویژه بانک‌های داخلی به خصوص بانک‌های دولتی در حال حاضر در مناطق آزاد مستقر هستند و از طریق شعبات ارزی و بخش‌های بین‌الملل این بانک‌ها، سرویس‌ها و خدمات لازم دریافت می‌شود.

فعالیت بانک‌ها در چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با تاکید بر نقش مهم شریان‌های مالی و پولی بین المللی برای توسعه مناطق آزاد، گفت: در حال حاضر بانک پاسارگاد یک پروژه پتروشیمی وابسته به یکی از شرکت‌های مجموعه پاسارگاد را در اختیار دارد و صندوق ذخیره فرهنگیان نیز پروژه‌ای دیگر را بر عهده گرفته است.
کردی ادامه داد: همچنین بانک‌های ملت و صنعت و معدن در منطقه آزاد چابهار در حال فعالیت هستند که گشایش ال سی فولاد از طریق بانک صنعت و معدن صورت گرفته است.

وی درباره اخذ موافقت اصولی برای ایجاد یک شرکت هواپیمایی در منطقه آزاد چابهار، گفت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته احتمالا این طرح امسال راه اندازی می‌شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: مقرر شده تا فاز اول این طرح از طریق سرمایه‌گذاری خصوصی تامین مالی شود و با بانک ها در حال مذاکره هستیم.

کردی در واکنش به اینکه آیا از منابع صندوق توسعه ملی برای این طرح استفاده خواهد شد یا خیر؟ گفت: خیر،  در فاز اول برنامه‌ای برای استفاده از منابع این صندوق نداریم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل