جدیرترین اخبار :
  • ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
  • بزرگراه چابهار کنارک طی چهار قطعه در حال احداث است
  • برگزاری دوره های آموزشی در مدرسه عالی و صنایع خلاق مکران منطقه آزاد چابهار
  • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار
  • برگزاری دوره های آموزشی کارگاههای کوچک ، تحولات بزرگ در چابهار
عبدالرحیم کردی خبر داد

حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار از ورزش‌های آبی

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/06/03 | تعداد بازید :2420
نخستین جشنواره موج‌سواری چابهار با حضور فرمانداران سه شهرستان استان سیستان و بلوچستان، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار و با حضور موج‌سوارانی از سراسر کشور در محل کمپ کوه های مریخی منطقه آزاد آغاز شد.

در آئین افتتاحیه این جشنواره که عصر پنج‌شنبه برگزار شد، عبدالرحیم کردی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در سخنان کوتاهی به میهمانان و ورزشکاران حاضر در مراسم خیر مقدم گفت و ادامه داد: سازمان منطقه آزاد چابهار حمایت از ورزش را جزئی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌داند چرا که ورزش شور و نشاط نوجوانان و جوانان را افزایش می‌دهد و جوانی که بانشاط است، نقش‌پذیری بهتری در جامعه ایفا می‌کند.
عضو هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی به موفقیت تیم‌های ورزشی استان سیستان و بلوچستان در مسابقات کشوری اشاره کرد و گفت: منطقه آزاد از همه فعالیت‌های ورزشی حمایت می‌کند اما با توجه به پتانسیل‌های موجود در جنوب استان، حمایت از رشته کریکت و ورزش‌های آبی-ساحلی را در اولویت قرار داده‌ایم.
وی اضافه کرد: طبق توافقی که با انجمن موج‌سواری داشتیم، جشنواره تابستانه موج‌سواری به تقویم رویدادهای ورزشی چابهار اضافه می‌شود. ضمن آن‌که تیم‌های حرفه‌ای موج‌سواری در رده‌های گوناگون تشکیل می‌شوند و توسط مربیان مجرب داخلی و خارجی آموزش می‌بینند.
کردی ادامه داد: تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های لازم برای توسعه این ورزش مهیج را فراهم کنیم و بنابراین تولید تخته‌های موج‌سواری و سایر تجیهزات ورزشی، مورد حمایت ویژه سازمان منطقه ازاد چابهار قرار می‌گیرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: مذاکراتی با فدراسیون قایق‌رانی صورت گرفته تا کمپ تیم‌های ملی قایقرانی در سواحل چابهار تاسیس شود.
وی ضمن تشکر از شرکت‌کنندگان و حضار، ابراز امیدواری کرد جشنواره موج‌سواری چابهار به رویدادی در گستره ملی تبدیل شود.
گفتنی است شركت طراحان ايده نو به عنوان مجرى طرح با حمايت سازمان منطقه آزاد چابهار و با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، اداره ورزش و جوانان و انجمن موج سواری ایران با حضور مربیان بین المللی از 2 تا 8 شهریور ماه به میزبانی منطقه آزاد چابهار در محل کمپ کوه های مریخی برگزار می‌شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل