جدیرترین اخبار :
  • هدایت بخشی از کشتی های کالاهای اساسی به بنادر شهید رجایی و چابهار
  • ساماندهی 1000 کارگاه سوزن دوزی در منطقه آزاد چابهار آغاز شد
  • مصوبات شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به تصویب هیات دولت رسید
  • چابهار باز هم با نقش کليدي خود، از تحريم‎هاي آمريكا معاف شد / امتياز ويژه آمريكا به افغانستان از دل ايران
  • معافیت بندر چابهار از تحریم ها به نفع اقتصاد افغانستان است

بیش از 339 هزار مسافر در نوروز 97 به چابهار سفر کردند

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/16 | تعداد بازید :1240
قائم مقام ستاد خدمات سفر منطقه آزاد چابهار گفت: بیش از 339 هزار و 27 نفر در نوروز 97 به چابهار سفر کردند.

دادکریم بلوچ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان با اشاره به رشد سفرهای نوروزی به چابهار اظهار داشت: از 28 اسفندماه 96 تا 13 فروردین سال جاری 339 هزار و 27 نفر در مراکز اقامتی شهر و منطقه آزاد چابهار اقامت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل (مقایسه روزبه‌روز) 5 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: درمجموع اقامت‌ها و سفرهای نوروزی به چابهار نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 25 درصد رشد داشته و این نشان از شناسایی بهتر چابهار و سیستان و بلوچستان در بین ایرانیان است.

قائم ستاد خدمات سفر منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: مسافران نوروزی در 16 مرکز اقامتی شهر و منطقه آزاد چابهار شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، تأسیسات آموزش‌وپرورش، منازل استیجاره‌ای، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و کمپ‌های چادری ثابت و خودجوش کردند و آمار اقامت‌کنندگان از همه مراکز اقامتی گرفته‌شده است.

به گفته بلوچ از 28 اسفندماه تا 13 فروردین‌ماه سال جاری، 259 هزار و 306 خودرو از گیت‌های منطقه آزاد چابهار عبور کرده که از این تعداد 60 درصد پلاک استانی و 40 درصد پلاک غیر استانی است.

سرپرست معاونت گردشگری منطقه آزاد چابهار اضافه کرد: پس از سیستان و بلوچستان که حدود 60 درصد مسافران نوروزی چابهار را به خود اختصاص می‌دهند به ترتیب استان‌های خراسان جنوبی، خراسان‌رضوی، کرمان و تهران بیشترین آمار ورود مسافران به چابهار را تشکیل می‌دهند.

قائم ستاد خدمات سفر منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: امسال ورود مسافران نوروزی از شهرهای غیر هم‌جوار چابهار و سیستان و بلوچستان افزایش‌یافته و شاهد ورود گردشگران و مسافرانی از اقصی نقاط ایران از شمال تا جنوب به چابهار بودیم که نشان از گسترش حوزه نفوذ گردشگری چابهار در بین ایرانیان است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل