جدیرترین اخبار :
  • فعالیت آموزشی دبیرستان دانا و توانای چابهار آغاز شد
  • بلوچستان در دانشنامه ایرانیکا
  • مجموعه ۲۲ جلدی پژوهش‌های ایران فرهنگی به چاپ رسید
  • پرداخت حقوق های نجومی در مناطق آزاد تکذیب شد
  • حفاظت از لاکپشت‌های دریایی توسط منطقه آزاد چابهار

چابهار سال آینده میزبان ۳ رویداد بین‌المللی ورزشی می‌شود

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 96/12/19 | تعداد بازید :1641
سرپرست معاونت گردشگری و فرهنگی منطقه آزاد چابهار گفت: سازمان منطقه آزاد در حال برنامه‌ریزی برای تعریف حداقل ۳ رویداد بین‌‌المللی ورزشی در چابهار در سال آینده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار دادکریم بلوچ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهار بابیان این‌که گردشگری یک ضرورت است اظهار داشت: در وهله اول هدف و تمرکز ما در حوزه گردشگری چابهار، شناساندن این منطقه و ظرفیت بکر طبیعی و جامعه محلی آن است.

سرپرست معاونت گردشگری منطقه آزاد چابهار افزود: در چابهار گردی صرفاً به دنبال حضور فیزیکی گردشگران در چابهار نیستم و گردشگری مجازی و سرمایه‌گذاری روی اپ‌ها و فضای مجازی را نیز در دستور داریم؛ این‌ها به ما کمک می‌کند که چابهار به‌درستی و کاملاً واقعی و نه به نادرستی و سوری به گردشگران داخلی و خارجی نشان دهیم و با نشان دادن یک ذهنیت مثبت از چابهار ،آن‌ها را نسبت به سفر به چابهار و دیدن ظرفیت‌های بکر آن حساس کنیم.

وی تصریح کرد: هدف‌گذاری ما هم‌زمان با شناساندن درست چابهار تعریف رویدادها و جذب گردشگران داخلی و خارجی در قالب این رویدادها به چابهار است؛ زمانی که ما رویداد را تعریف می‌کنیم و مهمان و گردشگران را به‌صورت گروهی به چابهار می‌آوریم بهتر می‌توانیم به آن‌ها خدمات دهیم و کیفیت را بالاتر ببریم و درنهایت از چابهار به‌عنوان نقطه‌ای خوب در ذهن جا بگذاریم.

به گفته بلوچ، سازمان منطقه آزاد در حال برنامه‌ریزی برای تعریف حداقل 10 رویداد ورزشی ملی و بین‌المللی در یک سال آینده است و از میان این رویدادها حداقل سه رویداد ورزشی بین‌المللی نظیر مسابقات بین‌المللی کشتی نوجوانان جام یادگار امام که خردادماه امسال در چابهار برگزار شد را در سال آینده در چابهار خواهیم داشت.

سرپرست معاونت گردشگری منطقه آزاد چابهار اضافه کرد: در حوزه گردشگری فردی هم، هدف ما که البته به‌عنوان همیار متولیان گردشگری کشور فعالیت می‌کنیم، ارائه اطلاعات درست و کامل از ظرفیت‌های چابهار و جامعه محلی به گردشگران در قالب فضای مجازی و بروشورهاست.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای ارزان‌سازی سفر به چابهار گفت: قاعدتاً فرمول ارزان‌سازی سفر این نیست که ما به‌صورت دستوری یا به‌صورت حمایتی مشخصاً حمایت مالی منطقه آزاد از آژانس‌ها و شرکت‌ها، قیمت را کاهش دهیم چراکه این امر پایدار نخواهد بود؛ برای این موضوع فرمولی تعریف کردیم تحت عنوان موسسه توسعه گردشگری که کاملاً خصوصی است و سازمان منطقه آزاد فقط در آن سیاست‌گذاری و هدف‌گذاری می‌کند.

بلوچ خاطرنشان کرد: در این موسسه بازاریان، آژانس‌ها، هتل‌ها و همه‌کسانی که از گردشگری چابهار منفعت می‌برند حضور دارند تا با منابع خودشان منابع ارزان‌سازی سفر به چابهار را تأمین کنند مشخصاً با ارائه تخفیف‌های کلی به تورهای چابهار گردی و جذب گردشگران در همه ایام سال و نه‌فقط زمان پیک مسافر به چابهار وارد خواهد شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل