جدیرترین اخبار :
  • تیس روستای تاریخی و مهم‌ترین بندر هخامنشیان در چابهار؛ پذیرای گردشگران نوروزی
  • چابهار مقصد اصلی گردشگران 22 استان در نوروز 98
  • نگاه کنفدراسیون آسیا به ایران تغییر خواهد کرد / بوکس ایران در حال پوست اندازی است
  • سومین چاپ راهنمای گردشگری منطقه آزاد چابهار منتشر شد
  • چشم‌نوازترین پدیده‌ها در شگفت‌انگیزترین جاده‌ ایران

چابهار صاحب دو سینما سیار ساحلی می‌شود

گردشگری | تاریخ خبر : 97/08/09 | تعداد بازید :340
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار گفت: با توافقات صورت گرفته با انجمن سینما جوان کشور و هم‌چنین انجمن سینما جوان استان دو سینما سیار ساحلی تا پایان سال در نقاط مختلف چابهار راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار حسام‌الدین یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: بندر چابهار باوجود جمعیت بیش‌از 120 هزارنفری فاقد سینماست؛ اگرچه قبلاً سینمایی بوده اما الان تعطیل شده است؛ با انجمن سینما جوان کشور وارد مذاکره شدیم و قرار شد تا راه‌اندازی یک سینما ساحلی دائم در چابهار، دو سینما سیار با کمک منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شود.
وی افزود: طرح سینماسیار از ابتدای سال جاری توسط انجمن سینمای جوانان ایران با اولویت نمایش در مناطق مرزی و محروم در حال اجراست و در ۶ ماهه نخست سال‌جاری نزدیک به ۳۰ فیلم سینمایی در قالب آن اکران شده است.
یوسفی گفت: مجوز دو سینما ساحلی سیار اخذ شده و به زودی با ورود تجهیزات در  نقاط مختلف شهر، روستاهای نزدیک به شهر و منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی خواهد شد؛ در این سینما فیلم‌های روز اکران شده در سینماهای سراسری به نمایش گذاشته خواهند شد.
مدیر روابط عمومی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: حرکت اصلی ما ایجاد زیرساخت برای تأسیس یک سینمای مجهز ساحلی در منطقه آزاد چابهار است و هدف اصلی از راه‌اندازی این سینماهای سیار که عمدتاً در روستاهای محروم برپا خواهند شد؛ عمل به مسولیت‌های اجتماعی و کمک به جوامع محلی است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل