جدیرترین اخبار :
  • تیس روستای تاریخی و مهم‌ترین بندر هخامنشیان در چابهار؛ پذیرای گردشگران نوروزی
  • چابهار مقصد اصلی گردشگران 22 استان در نوروز 98
  • نگاه کنفدراسیون آسیا به ایران تغییر خواهد کرد / بوکس ایران در حال پوست اندازی است
  • سومین چاپ راهنمای گردشگری منطقه آزاد چابهار منتشر شد
  • چشم‌نوازترین پدیده‌ها در شگفت‌انگیزترین جاده‌ ایران
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار:

مناطق آزاد محملی برای قاچاق نیستند/ هزینه واردات را در منطقه آزاد چابهار افزایش دادیم

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/01/27 | تعداد بازید :502
مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار گفت: مناطق آزاد نقش اساسی در پیشگیری از قاچاق دارند و اینگونه نیست که خودشان محملی برای قاچاق باشند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: قاچاق به آن میزانی که هجمه و حمله به مناطق آزاد وجود دارد، واقعا نیست و مناطق آزاد هیچ نقشی در فرآیند قاچاق ندارند، بارها و بارها هم در این زمینه عنوان شده است.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار افزود: فرآیند ورود و خروج کالا از منطقه آزاد نشان می‌دهد که منطقه نمی‌تواند در ورود و خروج کالای قاچاق نقش داشته باشد.

این مسؤول با تاکید بر اینکه راه پیشگیری از قاچاق کالا روش‌های سلبی و قهری نیست، ادامه داد: باید برویم به سمت راهکارهای پیشگیرانه تا انگیزه و میل به قاچاق را کاهش دهیم.

وی بیان کرد: برای این کار باید اول هزینه قاچاق را بالا ببریم و برخورد جدی و اساسی انجام دهیم، دوم اینکه راهبرد اساسی برای حمایت واحدهای تولیدی فرآوری در نظر بگیریم.

کردی گفت: ما در منطقه آزاد تعرفه واردات برنج آماده را دو برابر کردیم و این خود میل به قاچاق را کاهش داده است، همچنین ستاد پیشگیری از قاچاق کالا در منطقه تشکیل شده و ناظر بر تمامی امور است.

هزینه قاچاق از مرزها افزایش پیدا کنند

وی اضافه کرد: رویکرد ما نسبت به این پدیده ناهنجار پیشگیرانه است و قطعا با ایجاد تعامل و همراهی با دستگاه‌های نظارتی و اقتصادی بخش عمده‌ای از قاچاق کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار افزود: اگر فعالیت‌ها و اقدامات تولید کالا با قیمت پایین‌تری در داخل کشور انجام شود و هزینه قاچاق از مرزها افزایش پیدا کنند یقینا در کاهش قاچاق موثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: مناطق آزاد نقش اساسی در پیشگیری از قاچاق خواهند داشت نه اینکه خودشان محملی برای قاچاق باشند.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار افزود: سال 96 منطقه آزاد تجاری - چابهار در موضوع پیشگیری از قاچاق کالا عملکرد خوبی داشته و موارد پیش آمده انگشت شمار است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل