پنج شنبه, 31 فروردين 1396 ساعت 13:00

ضرورت ایجاد تشکل‌های صنفی برای امر تولید و اشتغال در منطقه آزاد چابهار

معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار در نشست مشترک با اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و مدیران واحدهای تولیدی فعال در منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه برای امر تولید و اشتغال، ایجاد تشکل‌های صنفی لازم و ضروری است، گفت: با ایجاد این تشکل‌ها می‌توانید یک‌صدا باشید و خواسته‌هایتان را راحت‌تر به گوش مسئولین برسانید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار، سعید عیسی زاده در این نشست که باهدف بحث و تبادل‌نظر در خصوص رفع موانع و مشکلات موجود و تسریع در فرآیند تولید برگزار شد، افزود: جایگاه و تأثیر خانواده فعالین اقتصادی و تولیدی از نقش بسزایی برخوردار است و مسئولین حوزهٔ اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار با پشتوانه آن به سهولت می‌توانند جهت رفع موانع و مشکلات تولیدی و اقتصادی قدم‌های مؤثری بردارند.

عیسی زاده با اشاره به برپایی نمایشگاه با عنوان "معرفی فرصت‌ها و پتانسیل‌های ایران در کشور عمان" در آینده‌ای نزدیک عنوان کرد: حضور فعالین اقتصادی و تولیدی در این‌گونه نمایشگاه‌های بین‌المللی فرصتی برای شناخت راه‌های مناسب حوزه اقتصادی و بازاریابی و همچنین مطرح نمودن برندهای خود در سطح بین‌المللی می‌باشد.

وی اضافه کرد: این امر با تعامل و همکاری اتاق بازرگانی و صنایع منطقه آزاد چابهار، واحدهای تولیدی و تجاری با یکدیگر می‌تواند با صرف کمترین هزینه صورت پذیرد.

معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار از انتقال شورای صنایع سنگین زیر نظر اتاق بازرگانی خبر داد و افزود: این امر با توجه به سیاست جدید سازمان بر ایجاد تعامل بیشتر با اتاق بازرگانی و صنایع و همچنین بخش خصوصی و به‌خصوص واحدهایی که در بخش اشتغال‌زایی فعال هستند انجام می‌گیرد تا با تعامل سازمان و بخش خصوصی شاهد اتفاقات جالبی در حوزهٔ صنایع منطقه آزاد چابهار باشیم.

 ایشان گفت: در راستای حمایت از حوزه صنعت برای معرفی واحدهای تولیدی فعال در رسانه‌ها ملی با همکاری مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان و بخش خصوصی به نحو شایسته برنامه داریم که حضور و مشارکت فعالین اقتصادی می‌تواند به معرفی، برند سازی و بازاریابی واحدهای تولیدی کمک نماید.

گفتنی است منطقه آزاد چابهار با برخورداری از چندین مجتمع صنعتی مانند پتروشیمی، فولاد در پیکره صنایع سنگین و واحدهای تولیدی فعال در پیکره‌های صنعتی، انبارها و کارگاه‌های غیر آلاینده درزمینهٔ ها مختلف بسته‌بندی، فرآوری و تولید و همچنین 1800 واحد تجاری، خدماتی و بازرگانی در قالب 8 مجتمع در پیکره تجاری نقش به سزایی در امر تولید، اشتغال و رونق اقتصادی منطقه دارند.