پنج شنبه, 31 فروردين 1396 ساعت 12:05

پاکسازی به موقع طبیعت و ساحل زیبا و بکر چابهار سبب جذب گردشگر می شود

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: پاکسازی به موقع طبیعت و ساحل زیبا و بکر و بیش از 450 نقطه تفریحی، گردشگری، طبیعی و تاریخی این شهرستان سبب جذب بیشتر گردشگر داخلی و خارجی می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار نصیر بارکزهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رهاسازی زباله در طبیعت چهره زشتی را در ذهن هر گردشگر داخلی و خارجی تداعی می کند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل ناآگاهی برخی افراد از ماندگاری زباله که از 10 تا 100 سال بدون تجزیه در طبیعت باقی می مانند اقدام به آلوده کردن مناظر طبیعی می کنند.

وی ادامه داد: سازمان های غیردولتی دوستدار محیط زیست می توانند کمک شایانی برای فرهنگ سازی و زیبایی محیط زیست و طبیعت داشته باشند.

وی با بیان اینکه در کمتر از یک ماه گذشته سواحل زیبای پلاژ طیس توسط جوانان، کمیته اجتماعی، محیط زیست و سلامت منطقه آزاد چابهار و مؤسسه مردم نهاد نبی اکرم (ص) به صورت خودجوش پاکسازی شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای به زیبایی طبیعت اهمیت نمی دهند و با رهاسازی زباله سبب آزار و اذیت شهروندان ومسافران می شوند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: جمع آوری زباله در ساحل و تفرجگاه پلاژ ساحلی تیس توسط نیروهای خدمات شهری انجام می شود اما حجم رهاسازی زباله خیلی زیاد است.

بارکزهی اظهار داشت: فرهنگ سازی برای جمع آوری زباله و رهاسازی نکردن آن در طبیعت باید انجام شود.

وی افزود: طبیعت متعلق به همه نسل ها است و باید به عنوان یک میراث طبیعی حفظ شود.

وی بیان کرد: چابهار یکی از مناطق مهم گردشگری در کشور است که در نوروز امسال میزبان بیش از 238 هزار گردشگر داخلی و خارجی بود.

وی ادامه داد: گردشگر جایی را می پسندد که تمیز باشد تا به همراه خانواده خود بتواند لحظات خوشی را در آنجا سپری کند.

وی همکاری رسانه های جمعی برای فرهنگ سازی و زیبا سازی طبیعت را خواستار شد و خاطرنشان کرد: اقدام خوب خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا )به عنوان رسانه رسمی نظام جمهوری اسلامی با پویش«نه به زباله» نقش بسیار مهمی در پاکسازی طبیعت و تلنگر به مسئولان را داشت.

به گزارش ایرنا چابهار در 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان (مکران) و همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.