دوشنبه, 28 فروردين 1396 ساعت 14:20

کارگروه برنامه‌ریزی شورای آموزش‌وپرورش سازمان منطقه آزاد چابهار تشکیل شد

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: کارگروه برنامه‌ریزی شورای آموزش‌وپرورش منطقه آزاد با موضوع بررسی تفاهم‌نامه سال 96 و ارائه طرح‌ها در قالب بسته‌های پیشنهادی برای طرح در شورای آموزش‌وپرورش سازمان منطقه آزاد تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار نصیر بارکزهی با اشاره به مطلب بالا افزود: ارتقاء و اعتبار اجتماعی معلمین، ایجاد صندوق رفاه، در نظر گرفتن مشوق‌ها - الویت ها و نیازها، ضرورت ایجاد بانک جامع، شناخت مشکلات، مطالعات بر روی والدین و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی ازجمله برنامه‌هایی هستند که در این کارگروه مطرح گردید.

بارکزهی با اشاره به ساماندهی طرح‌ها، برنامه‌ها و اجرایی نمودن فعالیت‌های تعریف‌شده گفت: سابقه همکاری سازمان منطقه آزاد و آموزش‌وپرورش دارای سوابق درخشانی می‌باشد و با طراحی برنامه‌ای مدون فرصت بسیار مناسبی جهت دانش‌افزایی معلمان، حمایت از شورای دانش آموزان و تشکیل NGO معلمان فراهم خواهد شد.

معاون سازمان افزود: استفاده از فضاهای سازمان جهت برگزاری آزمون‌های آموزشی ازجمله تیزهوشان و نمونه دولتی، استقرار مرکز تصحیح اوراق نهایی، پاداش جهت آموزش به افراد بی‌سواد، معرفی افراد بی‌سواد و ثبت در سامانه، استفاده از ظرفیت‌های فی‌مابین، آموزش خانواده و استفاده از مشاور، مرکز مشاوره جهت ارائه خدمات مانند کارگاه، مشاوره در فضای مجازی و تکریم مقام معلم را ازجمله موارد مطرح‌شده در کارگروه شورای آموزش‌وپرورش عنوان کرد که در ادامه جلسات تعیین‌شده فی‌مابین در هفته جاری تکمیل و ارائه می‌گردد.

لازم به ذکر است رئیس آموزش‌وپرورش بابیان اینکه چشم‌انداز و نگاه منطقه آزاد در مورد آموزش قابل‌تحسین است از همکاری و حمایت‌های سازمان منطقه آزاد چابهار در امر آموزش تقدیر و تشکر کرد.